Прикарпатські депутати освоювали нову систему електронного голосування (відео)

Депутати Калуської міської ради випробували систему “Голос”. Депутати міської ради Калуша випробовували нову систему для голосування. У палаці культури «Мінерал», де, зазвичай, відбуваються сесії...

Депутати Калуської міської ради випробували систему “Голос”.

Депутати міської ради Калуша випробовували нову систему для голосування. У палаці культури «Мінерал», де, зазвичай, відбуваються сесії міськради, провели її тестову версію.

 

Нагадаємо, з цього року вступили у дію зміни до закону про місцеве самоврядування, якими Верховна Рада зобов’язала місцеві ради приймати рішення у форматі поіменного голосування. Процес голосування на сесіях міської ради займав багато часу. Відтак, у Калуші вирішили закупити електронну систему для голосування.

Вона складається з електронної системи «Голос» вартістю майже 70 тис гривень, двох ноутбуків, які коштують 13 тис гривень та планшетів, яких закупили на понад 80 тис. гривень.

— Вся система для голосування, планшети, комп’ютери коштують 164 тис. гривень, — розповів Роман Боднарчук, секретар міської ради. — Систему “Голос” сокальське підприємство запровадило у місцевій раді. Були пропозиціїї з Кам’янця-Подільського. Вони були дорожчими — від 300 до 500 тис. гривень. Система вимагала спеціального залу, спеціальних столів. Можливо, вона і була краща, досконаліша, але вимагала спеціального приміщення.

Перед сесією кожен депутат має зареєструватися, отримати планшет та ввести пароль. Після сесії планшети потрібно «здати». Якщо зарядки планшетів не вистачатиме на увесь період сесії, планують влаштовувати технічні перерви. Депутати, тестуючи систему, мали до неї свої зауваження.

— Поки що не видно результати голосування, запису на виступ, але думаю, що недоліки будуть усунуті, — каже Богдан Білецький, депутат міської ради.

— Підрахунок голосів буде відбуватися набагато швидше, — переконаний Олег Руско, депутат міської ради. — Тільки наразі незрозуміло, як повертатися до голосування, якщо не встиг. Часу дають 20 секунд.

Щоб депутати працювали, а не розважалися, програма блокує доступ до мережі інтернет. Щоправда, чи зможе система убезпечити народних обранців від кнопкодаства — невідомо.

— Усі депутати мають бути законослухняними, а ЗМІ — висвітлювати, наскільки сумлінно депутати виконують свої обов’язки, — каже Богдан Білецький. Богдан Білецький, депутат міської ради.

 

Джерело

 

Категорії
Політика
Новини
Loading...