Однак слід бути обережним і слідкувати за самопочуттям, адже при високій температурі загроза здоров’ю надзвичайно велика.
Як стверджують медики, аномальна спека створює ризик для здоров’я. Особливу обережність слід проявляти людям, які мають патологію серцево-судинної системи. Це пов’язано з тим, що організм втрачає багато рідини та мінеральних солей – калію, магнію тощо. Йде згущення крові, виникає додаткове навантаження на серце, збільшується ризик утворення тромбів. У період спеки в населення частішають гіпертонічні кризи і, як їх наслідок, збільшується кількість інсультів.
У спекотні дні, які тривають в нашому регіоні, слід бути особливо обережними, стежити за своїм здоров’ям і дотримуватися таких правил:
– Уникати прямих сонячних променів. Краще перебувати в тіні. Без особливої потреби намагайтеся не виходити на вулицю під час максимальної сонячної активності з 11 до 17 годин дня.
– По можливості, обмежити час знаходження на вулиці. У приміщенні з кондиціонером уникайте переохолодження організму і не знижуйте температуру повітря нижче +22 +23 градусів Цельсія. Влітку майже всі простудні захворювання пов’язані з неправильним використанням кондиціонерів та зловживанням холодними напоями та морозивом.
– Прикривати голову від прямих сонячних променів: (головний убір, парасолька) особливо стосується осіб старше 55 років. Жінкам медики радять якомога менше використовувати декоративну косметику, особливо різні тональні креми, які можуть призвести до перегріву шкіри обличчя.
– Не варто збільшувати фізичне навантаження. Спека – це вже навантаження на організм.
Щоб уникнути наслідків спеки і максимально зберегти своє здоров’я, необхідно ретельно дотримуватися рекомендацій медиків, рятувальників МНС, санітарних лікарів і дієтологів. Їх не так вже й багато, цих рекомендацій, але в аномально жаркі дні вони є своєрідною паличкою-виручалочкою для більшості тих, хто кидає виклик літу.