МВФ погіршив прогнози для світової економіки через брекзит

МВФ переглянув попередні прогнози щодо розвитку світової економіки через результати британського референдуму, знизивши їх на 0,1% на поточний і на наступний рік – до...

МВФ переглянув попередні прогнози щодо розвитку світової економіки через результати британського референдуму, знизивши їх на 0,1% на поточний і на наступний рік – до 3,1% та 3,4% відповідно.


 “До голосування у Британії 23 червня щодо виходу із ЄC економічні показники та фінансові ринки свідчили, що розвиток світової економіки відбувається згідно із прогнозом, озвученим у квітні”, – йдеться у прес-релізі МВФ.

Проте результати референдуму, що стали несподіванкою для глобальних фінансових ринків, передбачають серйозні ризики для світової економіки.

Як вважають у МВФ, економічні показники за підсумками року будуть гіршими, ніж очікували раніше. Хоча у першому півріччі більшість економік світу розвивалися дещо краще, ніж очікувалося.

“Палиці в колеса”

Станом на 22 червня ми були готові дещо покращити попередні прогнози на 2016-2017 роки для світової економіки. Проте “брекзит” встромив палиці у колесаМоріс Обстфельд, головний економічний радник і директор департаменту досліджень МВФ

“Сильніше, ніж очікувалося, зростання у зоні євро та у Японії. Ріст цін на сировинні товари допоміг пришвидшити відновлення у деяких економіках, що розвиваються. Станом на 22 червня ми були готові дещо покращити попередні прогнози на 2016-2017 роки для світової економіки. Проте “брекзит” встромив палиці у колеса”, – заявив Моріс Обстфельд, головний економічний радник і директор департаменту досліджень МВФ.

Як вважає представник МВФ, реальні наслідки “брекзиту” ще не проявилися повною мірою. Вони будуть посилюватися впродовж довгих місяців переговорів щодо умов виходу Британії із ЄС.

Гірші прогнози зумовлені непевністю, зокрема, й щодо того, як розвиватимуться події у політичній площині. Все це впливає на настрої інвесторів.

“Поки чіткий порядок “брекзиту” залишається неясним, невизначеність ще більше ускладнює будь-які макроекономічні прогнози”, – вважають у МВФ. У фонді наголошують, що подальший перебіг подій багато у чому залежить від того, на яких умовах і коли відбуватиметься процес виходу Британії.

“Результати голосування призвели до значних політичних змін у самій Британії, породили непевність щодо формату подальшої економічної співпраці із ЄС, а також можуть призвести до посилення політичних ризиків у самому ЄС”, – йдеться у повідомленні МВФ.

Поганий і ще гірший

Оскільки учасники світових ринків переважно не очікували таких результатів референдуму у Британії, до його проведення відбувалося повільне відновлення економік, зокрема тих, що розвиваються, – Бразилії та Росії.

Голосування у Британії на користь виходу із ЄС додало серйозної непевності до і без того крихкого відновлення світової економікиіз повідомлення МВФ

У Росії завдяки стабілізації цін на нафту можна очікувати меншого падіння, ніж минулого року. Проте тут головні структурні вади економіки, а також вплив санкцій, як очікується, і надалі залишатимуться негативними факторами.

Після референдуму ризики, пов’язані із невизначеністю, особливо зросли для розвинених економік європейських країн. Саме тому погіршення прогнозів для таких економік є більшим, ніж загальні – на 0,2%.

Як відзначають у МВФ, цей прогноз передбачає “поміркований” сценарій “брекзиту”, коли на фінансових ринках не відбувається надзвичайних подій, а домовленості між ЄС та Британією дозволяють уникнути серйозних перешкод для торгівлі і руху робочої сили.

МВФ зробив і розрахунки за “негативним” і “жорстким” сценаріями, які передбачають більш негативну реакцію фінансових ринків, а також проблеми у переговорах між Британією та ЄС і повернення торгівлі до базових правил ВТО.

Джерело

Категорії
ВСЕУКРАЇНСЬКІ НОВИНИ
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...