Фірма депутата Сіреджука з Косівщини знесла 200-річну історичну пам’ятку в Івано-Франківську (фото)

13 серпня, на територію садиби Гриневичів заїхала техніка і розпочалися роботи по знесенню архітектурної пам’ятки.   Будинок недавно внесений у список нововиявлених пам’яток архітектури....

13 серпня, на територію садиби Гриневичів заїхала техніка і розпочалися роботи по знесенню архітектурної пам’ятки.

 

Будинок недавно внесений у список нововиявлених пам’яток архітектури. Інформацію про історичну та архітектурну цінність споруди для міста Івано-Франківська та про прохання місцевих активістів зберегти будівлю музею добре знали “нові власники”.

Однак, це не стало для них перешкодою. Ініціатор знесення, – діючий депутат облради Сіреджук, замість громади обласного центру вирішив, що 200-річну історичну пам’ятку в Івано-Франківську вже не зможе ніхто врятувати.

Керуючий процесом знесення будівлі пан Андрій зазначає, що її буде цілком зруйновано і зберігати в ньому вже просто нічого. “Колони при вході ми планували демонтувати, але виявилось, що вони не монолітні, а теж викладені із цегли. Тобто, якщо ми спробуємо їх перенести, то вони просто розсипляться”, – зазначив чоловік.

Попри це, депутат облради Дмитро Сіреджук раніше запевняв  кореспондента видання про майбутнє збереження споруди: «Ми не просто залишимо деякі старі елементи, а при можливості 100% усіх старих елементів, які вдасться зберегти, збережемо і поставимо на місці нового будинку. Де вони були, там вони і будуть. Ніхто не говорить про те, щоб їх зняти і викинути. Колони, пілястри – ми будемо максимально використовувати старі елементи у новій будові». Як бачимо, своїх слів депутат не пам’ятає.

Gr 1

Зі слів робітників, ніяких вказівок на збереження тієї чи іншої частини фасаду чи будівлі не надходило, пише Галицький кореспондент.

Ще один унікальний будинок Івано-Франківська назавжди зник з історичної спадщини міста. За інформацією Версій Дмитро Сіреджук хоче звести на місці історичної споруди 8-поверховий житловий будинок на 42 квартири.

Нагадаємо, 14 березня 2001 року в цьому будинку було відкрито один з наймолодших музеїв міста — музей української родини Гриневичів. В ньому експонувалися зібрані з ініціативи «Союзу українок» матеріали про внесок цієї родини в національне відродження, зокрема й матеріали, які стосувалися письменниці Катрі Гриневичевої(1875-1947 рр.), яка брала активну участь у демократичному жіночому русі в Галичині. Ірина Вільде називала Катрю Гриневич «неперевершеним майстром стилю в українській літературі». Музей відкрили в оселі племінниць Катрі Гриневичевої — сестер Дарії та Ірини Гриневичів, які, згідно заповіту, наприкінці 90-х років подарували свій будинок міському осередку «Союзу українок», щоб створити в ньому музей родини Гриневичів. Союзянки Івано-Франківська три роки збирали матеріали для майбутньої експозиції в архівах Львова, Києва, Івано-Франківська. В музеї було понад тисячу експонатів. Вони відображали побут станиславівської інтелігенції (антикварні меблі, картини, посуд), представляти фотоматеріали про членів великої родини Гриневичів.

DSC_2144

 Gr 2
Категорії
Життя
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...