Заступник голови Івано-Франківської ОДА Валерій Крецул повідомив, що реформа децентралізації набирає обертів, але невідомо, чи принцип добровільності буде діяти весь час.
На засіданні регіональної платформи «Проблемні питання бюджетного забезпечення громад», ініційованого Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України, заступник голови Івано-Франківської ОДА Валерій Крецул розповів, які переваги отримали перші об’єднані територіальні громади.
«Перші три громади, які в нас утворилися в 2015 році, отримали значні преференції від держави. Мало того, що їхні власні бюджети зросли в рази за рахунок перерозподілу фінансових потоків, крім того ще 21,9 мільйонів гривень було виділено на розвиток інфраструктури цих громад, – зауважив високопосадовець. – Вони внесли 41 інфраструктурну заявку на будівництво доріг, водогонів, влаштування вуличного освітлення, ремонт різних об’єктів соціально-культурного призначення. І практично 99% цих коштів було освоєно».
Тож Валерій Крецул впевнений, що цей позитивний досвід дасть поштовх іншим громадам, які готові до об’єднання.
«Цей досвід показує, що треба рухатися по цьому шляху. Хто швидше по ньому піде, той тільки виграє», – додав заступник голови ОДА.
Крім того, Валерій Крецул наголосив, що варто поспішити тим, хто готовий до створення ОТГ, тому що реформа повинна відбутися в будь-якому випадку.
«Не знати, яка буде на перспективу можливість в наданні тих інфраструктурних субвенцій. Невідомо, скільки років ще діятиме принцип добровільності», – повідомив держслужбовець.
Голова бюджетної комісії Микола Палійчук підтримав думку колеги в тому, що перші ОТГ значно виграли в порівнянні з новоствореними.
«В попередні роки був 21 мільйон на 4 громади, тепер той самий 21 мільйон на 11 громад», – зауважив Паплійчук.