До 1 квітня місцеві депутати мають заповнити е-декларації. Проаналізувавши проблеми першої хвилі е-декларування, громадський рух ЧЕСНО запустив у Франківську просвітницьку кампанію «Лайфхак: як заповнити е-декларацію депутату місцевої ради».
Віталій Світлик, координатор громадського руху «Чесно», повідомив, що друга хвиля е-декларування охопить біля мільйона чиновників і обранців різних рівні.
Але навіть попри значну кількість нових декларантів, НАЗК ретельно перевірятиме достовірність внесених даних. В разі, якщо будуть виявлені порушення (невчасне подання, умисне неподання декларації або завідомо недостовірні відомості), декларантів чекають відповідальність за порушення вимог фінансового контролю – як дисциплінарна та адміністративна, так і кримінальна.
«Саме тому ми роз’яснюємо, як, наприклад, записати авто, яке зареєстроване на третіх осіб, – відмітив Віталій Світлик. – Теж саме стосується рухомого і нерухомого майна, доходів, процентів, аліментів, банківських рахунків, подарунків і т.д».
На тренінг від «Чесно» завітало всього декілька депутатів. Інші мотивували свою відсутність тим, що кілька днів тому вже було схоже навчання. Тим же, хто прийшов, розповіли не тільки про нюанси заповнення е-декларацій, але й про те, яка відповідальність їх очікує, якщо вони вчасне на заповнять або вкажуть недостовірні дані. До прикладу, за невчасне подання загрожує штраф до 1700 гривень.
Якщо подано недостовірні дані про майно, вартістю від 100 до 250 прожиткових мінімумів – штраф до 42500 гривень. Якщо ж подано недостовірні відомості про майно, вартістю більше 400 000 гривень, декларанту загрожує кримінальна відповідальність – штраф до 51 000 гривень, громадські роботи або позбавлення волі до 2 років.