На Прикарпатті 85 закладів культури не готові до роботи в осінньо-зимовий період

Сьогодні в обласній філармонії під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка відбулося чергове засідання колегії управління культури, національностей та релігій ОДА.     Про...
Сьогодні в обласній філармонії під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка відбулося чергове засідання колегії управління культури, національностей та релігій ОДА.
 

 
Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Перед розглядом порядку денного Ігор Пасічняк відзначив учасників антитерористичної операції, які супроводжували творчу делегацію з Івано-Франківщини для проведення виступів у Донецькій та Луганській областях, в рамках Всеукраїнської творчої естафети під назвою «Воскресне волі дух і наша слава», грамотами голови обласної державної адміністрації.

Що ж до самого заходу, то члени колегії розглянули питання підготовки закладів культури області до роботи в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років та виконання обласної програми «Теплий заклад культури Прикарпаття» на 2016-2020 роки та обговорили стан збереження культурної спадщини нашої області.

Аналіз підготовки закладів  культури  до  роботи  в  осінньо-зимовий період  засвідчив, що робота ведеться належним чином. Забезпеченість твердим   паливом  станом  на  28 серпня складає  81,2 % від потреби.

На виконання обласної програми «Теплий заклад культури Прикарпаття» на 2016 – 2020 роки» у 2017 році з обласного бюджету виділені кошти в сумі 552 тис грн, з них 60 тис грн спрямовано на заклади культури обласного підпорядкування.

Як зазначалася, наразі через  відсутність опалення не готові до роботи  в осінньо-зимовий період 85 закладів культури, що складає 5,5 % від загальної кількості (1546 закладів культури). Варто додати, що заборгованості за спожитий газ, використану теплову та електричну енергію відсутні.

Під час доповіді про стан збереження культурної спадщини області наголошувалося, що в області на державному обліку перебуває 3944 пам’ятки  культурної спадщини. Дві пам’ятки сакральної архітектури внесено до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: церкву Святого Духа 1598 р. в м. Рогатині та церкву Різдва Пресвятої Богородиці 1808 р. в с. Нижній Вербіж Коломийського району.

Негайного проведення ремонтно-реставраційних робіт потребують понад 150 унікальних об’єктів культурної спадщини (пам’яток) як місцевого, так і національного значення. За попередніми розрахунками, для ліквідації аварійного стану та проведення ремонтно-реставраційних робіт необхідні кошти у сумі більше 12 млн грн (станом на 2012 рік).

Принагідно додамо, що управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації залучає різні джерела фінансування для виготовлення науково-проектної документації та проведення ремонтно-реставраційних робіт за рахунок транскордонного міжнародного співробітництва за участі у міжнародних грандах.

Фахівцями пам’яткоохоронної справи Польщі спільно з науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України виготовлено та передано безкоштовно управлінню культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації проектну документацію на проведення робіт з організації, упорядкування та управління буферною охоронною зоною на об’єкті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – церкві Святого Духа 1598 р. в м. Рогатині. Орієнтовна вартість переданої документаціє становить 50 тис євро. 

Категорії
Новини
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...