Де “шопляться” та скільки готові витратити прикарпатці

Сьогодні відзначається Всесвітній день шопінгу. Ми вирішили довідатись, як «шопляться» прикарпатці різних професій, що купують  та скільки грошей готові викласти зі  свого гаманця. Шопоголізм,...

Сьогодні відзначається Всесвітній день шопінгу. Ми вирішили довідатись, як «шопляться» прикарпатці різних професій, що купують  та скільки грошей готові викласти зі  свого гаманця.

Шопоголізм, чи рідше вживане  слово оніоманія, відноситься  вченими до хворіб та означає постійний, неконтрольований потяг до здійснення покупок, які зазвичай не  відзначаються потрібністю. Однак є і абсолютно здоровий та нормальний шопінг, який  передбачає похід на закупи потрібних речей. 

Станом на перше півріччя поточного року середня  заробітня плата по Івано-Франківвській області становила 6743  гривні. Скільки ж цієї суми готові викласти прикарпатці  за  одяг  для  себе та своїх  дітей, косметику, техніку та милі  дрібниці ми розпитали у людей різних професій. Ми спеціально  не включали ті  суми,  які люди витрачають  на  придбання  продуктів  харчування, оскільки їжа – це базова потреба, без  якої просто  неможливо обійтися.

Чи вміють економити жінки?

Хоч слово  «шопоголік» чоловічого роду та все-таки  шопінг був і залишається більше жіночим заняттям. Немалий відсоток красунь йде за покупками виходячи не тільки з потреб, але й  користується цим як засобом від депресії чи поганого настрою.  Часто при походах  у  магазини, прекрасна  половина  витрачає значно  більше,  ніж планувала або ж купує не  зовсім  потрібні  речі, навіть попри повільне підвищення зарплат українців та неспівмірний ріст  цін.

Ірина, працююча студентка

«На шопінг витрачаю  приблизно 2000 в місяць. На одяг та взуття десь 1500  тисячі, решта – косметика та всілякі дрібниці. «Шоплюся» переважно у мас-маркетах, інтернеті та  на секонд-хендах».

Наталія, держслужбовець та  вчитель

«Я витрачаю десь 200 гривень на одяг на секонді. Взуття на рік виносить десь 4000 грн  (~ 350 грн. в місяць), бо беру на стоці. Косметика на рік витягує з гаманця десь 300 грн. (~ 30 грн. в місяць). Речі  купую на стокаах та секондах, тому що це, по-перше дешевше,  а по-друге – одяг та  взуття  там якісніші».

Інна, журналіст, мама двох дівчаток

«Можна сказати, що на дітей і на себе витрачається однаклва сума. Всі товари для дітей, коштують приблизно так, як і для дорослих. Якщо не брати до уваги якихось великих покупок, то на кожну дитину витрачається по півтори-дві тисячі. Десь ще дві тисячі йде на себе. Це якщо враховувати, що постійно купляються і речі тривалого користування, і косметика, і побутова хімія . Хімію і косметику я купляю в інтернеті, одяг в стокових магазинах. Дитячий одяг та взуття купляю в дитячих магазинах».

Чоловічий погляд на шопінг

Сильна половина, вона може на те і сильна, що спокійно  проходить повз  рекламні  плакати із  написом  «Sale». Окрім того їм часто доводиться дофінансовувати  жіночі  покупки. Кількість чоловіків,  які полюбляють  мандрувати від магазину  до магазинну  значно уступає  жінкам. Найбільше вони  полюбляють витрачати кошти на  своє хоббі і вже  в  цьому не скупляться.

Андрій,  програміст

«Одяг купляю за необхідності в магазинах до яких  звик. Зазвичай це джинси,  светри,  футболки.  В місяць витрачаю  на все це десь в середньому 1000 гривень. В інтернеті купляю техніку і різні додаткові елементи для  її  вдосконалення. Це  в середньому  виносить  ще 1000-1500 в  місяць. Ходити по  магазинах не люблю, міряти речі ненавиджу».

Володимир, приватний підприємець

Мій шопінг проходить на дивані. У вихідні, коли дружина бігає за покупками, я читаю книжки або дивлюсь телевізор. Жінка часто купляє мені речі. Бо дуже добре знає мій смак.Загалом у місяць на свій і мій шопінг вона витрачає тисяч 5000. Якщо їх розділити, то на мій припаде десь 1000. Все-таки походи по магазинах – це жіноча справа. Я вже мушу йти на шопінг, коли треба купити, наприклад, костюм чи верхній одяг. Взагалі було б круто, якби хтось придумав для чоловіків «шопінг вдома»: от подзвонв ти в кілька магазинів, що хочеш придбати чорний костюм, такого-то розміру з такої-то тканини. Магазини прислали кур`єрів і ти вибираєш (сміється)».

Михайло, журналіст

«Я якщо йду за покупками, то тільки тому, що мені потрібна якаась конкретна  річ. Взуття купляю тільки нове. Готовий за нього платити. Одяг переважно теж новий. Але  можу купити на секонді джинси крутої фірми за  10 гривень. Закупляють на стоках та в магазинах з оригінальними брендами. Стоки, магазини з  оригінальними кросівками. Загалом на  одяг  витрачаю десь 500-600 гривень в місяць. Ще десь 30 доларів  в рік можу  витратити на комп’ютерні ігри».

Звісно є і ті, хто на шопінг літає до Мілану, Парижу чи навіть Гуанчжоу. Та переважна більшість українців на свої зарплати може не надто розгулятися і шукає ідеального поєднання ціни та якості.

Категорії
Новини
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...