Цього дня 1967 року за свою публіцистичну збірку В’ячеслав Чорновіл отримав три роки ув’язнення.
Вирок Львівського обласного суду був жорстоким: 3 роки ув’язнення в таборах суворого режиму. Причиною цього сттала журналістика: Вячеслав Чорновіл уклав документальну збірку «Лихо з розуму» (портрети двадцяти «злочинців»), де подав матеріали про арештованих 1965 року шістдесятників.
Після того, як книжку було надруковано за кордоном, міжнародна громадськість піднесла голос на захист ув’язнених, і радянська влада змушена була на це зважати. Отож дехто з тоді арештованих завдячує Чорноволові життям.
За свої книжки Чорновіл став лауреатом премії для найкращих журналістів світу, що боронять права людини; а від Радянського Союзу отримав нове тюремне ув’язнення.
Після звільнення 1969 року з великими труднощами йому вдалося влаштуватися на роботу. З 1970 року Вячеслав Чорновіл працював спостерігачем метеостанції в Закарпатті, землекопом археологічної експедиції в Одеській області, вагарем на станції Скнилів у Львові, з 1971 року — у Львівському відділенні Українського товариства охорони природи.
Опісля було ще два ув’язнення та заслання. Однак всі ці переслідування не завадили Чорноволу стати лідером національно-визволььного рузу 80-х-90-х.