Сьогодні у міському Департаменті містобудування, архітектури і культурної спадщини зареєстрували пропозиції до проекту генерального плану Івано-Франківська, розроблені групою франківців – Андрієм Черніковим, Юрієм Козакевичем, Віталієм Пасенюком, Миколою Зозулею.
Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини (ДМАКС) 26 липня цього року презентував новий генеральний план Івано-Франківська. До 26 серпня громадськість має можливість подати пропозиції до проекту генплану, пише Курс.
Сьогодні свої конкретні пропозиції в ДМАКС принесли франківські активісти. У них також є низка загальних вимог до міської ради, які автори пропозицій просять врахувати при затвердженні генплану:
– Виділяти ділянки під багатоквартирну забудову тільки при можливості забудови її квартальним методом з низькою поверховістю. Категорично заборонити хаотичну забудову на невеликих ділянках в зоні існуючої садибної забудови чи ущільнення існуючих зон багатоквартирної забудови.
– Зарезервувати місце під 10 дитячих садків і 4 школи. Розмістити їх, враховуючи пішу доступність від існуючої забудови. Саме стільки цих закладів буде необхідно місту за 10 років при існуючій динаміці росту населення і заселенні існуючих квартир.
– Зарезервувати ділянки під нові зелені та рекреаційні зони у всіх існуючих та запроектованих зонах багатоквартирної забудови, щоб довести їх кількість до відповідності ДБН №360-92.
– При розрахунку пропускної здатності інфраструктури, кількості закладів освіти, охорони здоров’я та зелених зон брати до уваги багатоквартирну забудову в приміських селах – Микитинцях, Угорниках, Вовчинці, Угринові, Драгомирчанах та інших, що фактично є частиною міста.
– При розрахунку необхідної кількості зелених та рекреаційних зон не враховувати віддалені лісові масиви, такі як Дем’янів Лаз.
– Не виділяти ділянки для багатоквартирної забудови в мікрорайонах “Пасічна”, “Рінь” та інших, відділених від міста мостами, до побудови нових мостів й іншої необхідної інфраструктури.
– Зарезервувати зони для розміщення в майбутньому виділених трамвайних колій, депо, підстанцій та інших об’єктів, необхідних для впровадження трамвайного руху між найбільшими мікрорайонами, вокзалом, аеропортом та центром міста.
Пропозиції також підписали голова ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна та Іван Матейко.
Читайте також: Медикам Прикарпаття боргують майже 200 мільйонів