Ця парламентська виборча кампанія дещо відмінна від кампанії 2012 року у плані акцентів та методів. Під час цієї кампанії спостерігачі не зафіксували фактів прояву «чорного піару», які мали масовий характер у 2012 році, – повідомили на прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА,
Масова «виборча благодійність», яка була ознакою виборів до Верховної Ради України 2012 теж наразі не притаманна цим виборам і, найімовірніше, ця тенденція збережеться до кінця виборчої кампанії. Відсутність високої активності «виборчих благодійних фондів» і «виборчих благодійників» пов’язана з тим, що виборчий процес розпочався наступного дня після того, як стала відома дата виборів, що не дало кандидатам достатньо часу для розгортання «благодійних виборчих ініціатив».
Стислі терміни виборчої кампанії теж несприятливі для «виборчих благодійників», бо не дозволяють охопити велику кількість виборців. Для порівняння, у 2012 році, коли дата виборів була відома заздалегідь, виборча кампанія тривала на місяць довше, а «виборчі благодійні фонди” почали роботу з виборцями ще за пів року до старту виборчого процесу.
Події в державі теж накладають свій відбиток на діяльність учасників виборчих перегонів. Маніпуляції кандидатами у нардепи на теми антитерористичної операції на Сході України, Майдану та вшанування пам’яті “Небесної сотні” – це основний акцент виборчої кампанії на Прикарпатті. Ці теми активно присутні у риториці, агітаційній кампанії та політичній рекламі практично усіх активних претендентів на крісло депутата Верховної Ради України.