19 медичних закладів на Івано-Франківщині підписали договір з Національною службою охорони здоров’я. Під час першої хвилі відгукнулося чотири медзаклади, під час другої – 15.
Це Калуський, Тлумацький, Брошнів-Осадський, два Коломийські, Городенківський, Івано-Франківський, Делятинський, Рогатинський, Снятинський та Ямницький центри надання первинної допомоги, Білоберізька амбулаторія, Кутська та Косівська міські лікарні і п’ять приватних закладів та лікарів ФОП-ів, інформує Репортер.
На сьогодні триває третій етап реалізації медичної реформи в Україні: підготовка вторинного рівня медицини. Він передбачає підготовку вузькоспеціалізованих фахівців і третє вікно можливостей для медзакладів «первинки» підписати договір з НСЗУ.
Нагадаємо, медична реформа в Україні розпочалася 2018 року і триватиме до кінця 2020 року. Вона передбачає укладання угоди з сімейними лікарями, які надаватимуть первинну медичну допомогу і вестимуть постійний огляд пацієнтів, які перебувають в групі ризику: хворих на гіпертонію, діабет тощо. Як комунальні, так і приватні лікарні укладатимуть договір з НСЗУ. Все первинне і майже все вторинне лікування в них буде безкоштовним. Також більше фінансуватимуться ті заклади, в які йтиме більше пацієнтів. При цьому мешканці можуть звертатися у будь-яку лікарню для профільного лікування і укладати договір з будь-яким сімейним лікарем, не залежно від місця прописки чи проживання.
Поки що 49,7% прикарпатців підписали декларації із сімейними лікарями – майже 700 тисяч. Це 13-те місце України.
Тепер оплата праці лікарів залежатиме від кількості їхніх пацієнтів, а також їхнього віку – за маленьких дітей та людей похилого віку платять більше. Наприклад, у КНП «Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» лікар-педіатр, яка набрала 900 дітей, отримала майже 8 тисяч гривень. До цього її зарплата була на дві тисячі меншою. У КНП «Тлумацький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» до сімейного лікаря записалося 1800 пацієнтів. Її зарплата зросла з майже п’яти тисяч до більше 15 тисяч гривень.
Розповідає керівник комунального некомерційного підприємства у Тлумачі Оксана Мельник:
«Наш медзаклад одним із перших в області уклав договір з НСЗУ – ще у червні 2017 року, а у липні 2017 року він став комунальним. З більше 18 тисяч населення, з нами підписало декларацію більше 12 тисяч місцевих, а ще близько двох тисяч пацієнтів з інших територіальних громад».
Читайте також: На Прикарпатті розпочалося навчання у школі шляхетних українок. ФОТО