Із запровадженням воєнного стану Україна не відмовляється від політико-дипломатичного врегулювання ситуації в тимчасово окупованих районах Донецької та луганської областей, заявив Президент Петро Порошенко.
Про це повідомляють в Міністерстві оборони України.
“Воєнний стан не означає нашої відмови від політико-дипломатичного врегулювання на сході. Я про це сьогодні детально інформував наших західних партнерів”, — сказав Глава держави у заяві щодо підписання ним Указу про запровадження воєнного стану.
Петро Порошенко повідомив, що сьогодні мав низку перемовин з керівниками міжнародних організацій, лідерами країн щодо ситуації, яка сталася у Керченській протоці та дій України.
“Можу вам сказати, що їхня увага до ситуації і на сході, і безпосередньо в акваторії Азовського моря дуже зросла. Сьогодні нас чують набагато краще, ніж вчора чи позавчора”, — додав Глава держави.
Також Президент Петро Порошенко наголошує, що Указ “Про введення воєнного стану в Україні” не містить жодних пунктів, які б обмежували права чи свободи громадян нашої країни. А також підкреслив, що “із всіх опцій, які надає закон “Про правовий режим воєнного стану” до Указу “Про введення воєнного стану” увійшли лише ті, які стосуються головним чином різних військових заходів”.
“Тим більше, що хлопці і дівчата з першої хвилі резерву, які вже мають бойовий досвід, готові вже хоч зараз пакувати рюкзаки і ресурси будуть мобілізовані — і людські, і збройні, і фінансові», — додав він.
Президент також запевнив, що поки що не планується оголошення повної чи часткової мобілізації до лав Збройних Сил.
“Не планую поки що вдаватися до повної чи часткової мобілізації — ця можливість залишається відкритою лише якщо Росія таки вдасться до подальшої ескалації”, — резюмував Глава держави.
Читайте також: Один з поранених моряків, яких захопили в Керчі, виявився франківцем