У суботу, 12 січня, о 21:08 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу на Олефіновому заводі ТОВ «Карпатнафтохім».
«Зараз відбувається факельне горіння пірогазу. Підрозділи УДСНС в області за допомогою лафетних стволів здійснють охолодження сусідніх будівель. Від Управління ДСНС в області залучено 18 одиниць техніки та близько 90 осіб особового складу. Потерпілих немає», – йдеться в повідомленні.
Прес-служба ДСНС повідомила, що станом на 22:30 інженерними персоналом об’єкту перекрито засувки та призупинено подачу пірогазу в установки.
У прес-службі ГУ НП в Івано-Франківській області повідомляють, що на місці події задіяні 25 поліцейських. Правоохоронці забезпечують порядок на пожежі. Відомо, що горить пірогаз у корпусі 425. Там ймовірно тріснула одна із труб, тому стався витік газу. Станом на 23:00 із труби продовжував «витікати» газ. Всі інші крани перекриті.
Міський голова Ігор Матвійчук повідомив, що наразі тримає ліквідації пожежі. За його словами, загрози для життя мешканців міста немає, викидів небезпечних речовин в повітря немає. Також Ігор Матвійчук офіційно підтвердив: постраждалих від пожежі немає. Про це повідомляє інформаційний портал Калуша.
Зазначимо, що ТОВ «Карпатнафтохім» відновило роботу у червні 2017 року після п’ятирічного простою.
«Карпатнафтохім» виробляє етилен, поліетилен, вінілхлорид, каустичну соду, хлор і суспензійний ПВХ. Завод був зупинений у вересні 2012 року в зв’язку з несприятливою ситуацією на ринку нафтохімічної продукції, і до сих пір не запущено (за винятком нетривалого відновлення роботи виробництва ПВХ).
У лютому 2017 року НК «Лукойл» заявив про продаж контрольного пакету «Карпатнафтохіму». 100% ТОВ належить Karpaty Chemical B.V. (Нідерланди), кінцевими бенефіціарами якого є який раніше очолював ПІІ «ЛУКОЙЛ-Україна» Ільхам Мамедов і гендиректор «Техінсервіс» Ігор Щуцький.
Кабінет міністрів постановою №299 від 26 квітня 2017 року встановив для «Карпатнафтохіму» щорічні квоти на безакцизне ввезення і закупівлю сировини для виробництва: зріджений газ – 1070 млн л, прямогонний бензин – 1170 млн, дизельне паливо – 985 млн літрів. Переробка кожного із зазначених обсягів може забезпечити випуск 250 тис. тонн етилену на рік.
Як нагадує «Галицький кореспондент», це не перший випадок з пожежею на підприємстві. У 2017 там горів фланець, чим викликав паніку у населення області.
Фото ІТ ЛЮКС
Читайте також: На Прикарпатті стартував збір юних рятувальників “Буковець-2019”. ФОТО