Каратимуть штрафом: в Україні починає діяти закон про “булінг”

У середу, 16 січня, Президент Петро Порошенко підписав законопроект, який визначає поняття “булінг” та вводить адміністративну відповідальність за нього. Про це йдеться на сайті...

У середу, 16 січня, Президент Петро Порошенко підписав законопроект, який визначає поняття “булінг” та вводить адміністративну відповідальність за нього.

Про це йдеться на сайті Ради. Законопроект №8584 визначає поняття булінгу і передбачає адміністративну відповідальність за нього, пише 24 Канал.

В новому документі з’явилося визначення поняття “булінгу”.

Булінг – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема з застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Начальник управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Лариса Зуб повідомила, що поліція активно долучалася до розробки нового законопроекту.

«Це дійсно продуманий закон, який чітко визначає, що відповідальність за шкільну жорстокість несуть дорослі. В навчальних закладах також не зможуть приховувати факти насильства», – зазначила Лариса Зуб.

Відтепер за булінг каратимуть штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двадцяти до сорока годин.

Водночас, якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Покарання не уникнуть і особи віком 14-16 років, що вчинили булінг. На їхніх батьків чи опікунів буде накладено штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

У разі, якщо керівник освітнього закладу (школи, гімназії тощо) не повідомить в поліцію про факти булінгу – це так само каратиметься штрафом або виправними роботами з відрахуванням до 20% заробітку.

Нагадаємо, що за даними опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом в Україні стикалися близько 67% дітей. Окрім цього, за даними опитувань, чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу. 40% школярів, що зіткнулися зі знущаннями в колах однолітків, не розповідають про випадки цькування батькам, а 44% ніяк не протидіють булінгу через острах теж стати жертвою знущань.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Читайте також: У Франківській школі провели урок на тему протидії булінгу. ФОТО

Категорії
ВСЕУКРАЇНСЬКІ НОВИНИ
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...