У стінах франківського краєзнавчого музею презентували книгу-альбом «Врятуймо скарби разом!». ФОТО

У четвер, 28 лютого, у стінах Краєзнавчого музею презентували книгу-альбом, яка ілюструє багаторічну працю над проектом «Врятуймо скарби разом!». Головною метою проекту “Врятуймо скарби...

У четвер, 28 лютого, у стінах Краєзнавчого музею презентували книгу-альбом, яка ілюструє багаторічну працю над проектом «Врятуймо скарби разом!».

Головною метою проекту “Врятуймо скарби разом!” є збереження та популяризація творів сакрального мистецтва національної спадщини, – інформує Галка.

“Введення у храм” і “Коронування Богородиці”, Святий Миколай і Архангел Михаїл, Святий пророк Ілля і Первосвященик Захарія — ці та багато інших давніх ікон з Калущини і Рогатинщини, Долинщини і Богородчанщини 18-19 сторіч промовляють зі стін краєзнавчого музею. Вони отримали нове життя завдяки майстрам-реставраторам, сприянню небайдужих людей-меценатів і прийнятним умовам зберігання у музеї.

“Це складана монографія, яка показує історію проекту. Тут не лише каталог ікон і відгуки відомих людей Івано-Франківська – ця книжка, як подяка всім тим людям, які допомагають проекту, підтримують нас. Думаю це буде не остання книга у нашому проекті. Те, чим ми займається з точки зору культуру чи духовності – дуже важливо, адже в України важка історія”,- розповідає автор проекту та упорядник альбому – завідувач відділу реставрації ІФКМ, художник-реставратор першої категорії Валерій Твердохліб

Заступниця начальника відділу взаємодії зі ЗМІ та книговидання Івано-Франківської облдержадміністрації Дарія Кухарчук зазначила, книгу частково профінансували з бюджету – йдеться про 40 тисяч гривень.

“Такі проекти є дуже важливі. Коли до нас звернулись представники проекту й подали цю книгу на конкурс, члени комісії з питань книговидання всі проголосували “за””, каже Кухарчук.

Крім цього, 28 лютого відвідувачі мали унікальну нагоду побачити у музеї Поморянську Чудотворну ікону, яка саме зараз перебуває на реставрації.

“Коли я побачив це зображення, зрозумів, що хочу аби більше людей дізнались про це. У  нас багато паломників, які розуміють вартість таких скарбів, вони живуть цим – для них це важливо. Це унікальна пам’ятка, провидіння”, – каже Валерій Твердохліб.

Чудотворна ікона Матері Божої Поморянської потрапила до івано-франківського реставратора з селища Поморяни, що на Львівщині.

З історичних джерел відомо, що перша згадка про нього датується 1437 роком і це був дуже важливий оборонний пункт, визначний для Галичини. Відомий він своїм замковим комплексом XVI-XVII століть, який серед інших належав сину короля Яна ІІІ Собеського Якубу Собеському. Також там є унікальний костел 1738 року.

      

 

Читайте також: Шевченківські дні у Франківську

Категорії
ФОТО/ВІДЕО
Новини
Loading...