Прийняття нової редакції Конституції України може стабілізувати ситуацію в країні , якщо в документі будуть враховані побажання південного сходу.
Конституція буде ефективна тільки тоді , коли вона зможе забезпечити наступ стабільного громадянського миру . Той , хто цього не розуміє, той , хто виступатиме проти закріплення в Основному Законі статусу російської мови , або як другої державної , або як офіційної для ряду регіонів , той ризикує тим , що на сході не настане стабільність.
Цим політикам, які не хочуть йти на компроміс, потрібно вчитися політиці. Якщо для нас сьогодні пріоритет зберегти єдність і територіальну цілісність , значить потрібно йти на компроміс. Все одно компроміс – це тимчасове явище , потрібно сьогодні зняти напругу і все. Зараз напередодні 9 травня, напередодні президентських виборів компроміс дуже необхідний.
При цьому до президентських виборів внести зміни до Конституції буде неможливо – процедура внесення змін досить тривала . Зараз потрібно показати , що Конституційний процес розпочався і сторони налаштовані на компроміс.
Причому поки що, наскільки я зрозумів , запропоновані зміни стосуються тих розділів і положень Конституції , для ухвалення яких достатньо простої більшості в парламенті ( 226 голосів і більше). Що стосується питань , які може приймати конституційну більшість ( 300 голосів і більше) , тут потрібно приймати політичне рішення – чи буде це парламент цього чи наступного скликання.