Дмитро Джангіров. Присутність чи участь: експеремент Королевської

Виборчі перегони надходять до свого завершення, однак, на даному етапі, нам важливо розуміти головні тенденції та досягнення, які здобуті під час перебігу даного процесу....

Виборчі перегони надходять до свого завершення, однак, на даному етапі, нам важливо розуміти головні тенденції та досягнення, які здобуті під час перебігу даного процесу.

По-перше , результати першого туру вже зумовлені: в нього потраплять (якщо не трапиться нічого екстраординарного ) Петро Порошенко і Юлія Тимошенко. Тобто у другому турі не буде кандидата від Південного Сходу .

По-друге , на ряді територій Південного Сходу вибори не відбудуться , на інших явка буде істотно нижче , ніж в середньому по країні. Тобто голос Півдня та Сходу не прозвучить в повній мірі.

У такій ситуації результат кандидатів від Півдня та Сходу не буде повною мірою відображати вага регіону в українській політиці. Водночас , представники ЮВ неминуче будуть представлені в майбутній урядовій «широкої коаліції за участю всіх регіонів» (вимога Заходу) .

Однак , що стосується Партії регіонів , то її представництво в парламенті абсолютно не співмірні з результатом , який покаже Михайло Добкін – «веселий трунар партії». Практично половиною партійної структури ПР – 12 обласних організацій – не зумів розумно скористатися що вийшов з партії Сергій Тігіпко. І його прихильники на чолі з екс- заступником глави АП Сергієм Ларіним вирішили створити власний партійний проект , благо у останніх є можливість створити депутатську групу в нинішній ВР , а у Сергія Тігіпка – ні.

Таким чином , політичний спадок ПР , фактично , зводиться до електорального . Показники КМІС показують , що на Південно- Сході кількість невизначених за місяць до виборів є рекордним і досягає 39 %. Цей показник хоча і побічно , але досить переконливо свідчить про розгубленість колишніх прихильників ПР і виборців Віктора Януковича.

Формально , бажаючих взяти участь у розподілі такого привабливого « електорального спадщини » чимало , проте до фінішного спурту , який починається з 1 травня , учасники « забігу» з Південного Сходу підійшли з різними показниками . Насамперед , гонку вже покинув Олег Царьов , аналогічне бажання виявив Михайло Добкін. Це – чисто політичному рішення , кілька знижує рівень моральної легітимності майбутніх виборів.

У той же час, ряд інших кандидатів , наприклад , – Валерій Коновалюк і Юрій Бойко поки не пред’явили ніяких передвиборних аргументів , які змогли б допомогти їм подолати хоча б 1 % -й бар’єр.

Залишається трійка – Сергій Тігіпко , Петро Симоненко і Наталія Королевська. При цьому , всередині колишнього електорату ПР зазор між тими , хто перейде на сторону «вічно перспективного » Сергія Тігіпка і тими , хто повернеться в традиційне для них лоно КПУ – вельми великий.

У цьому зазорі цілком « поміщається » Наталія Королевська з її проектами і амбіціями. При цьому у неї цілком очевидна відбудова від конкурентів: вона набагато « свіже» персонально і « соціальний» програмно Сергія Тігіпка ; її рівень спілкування з електоратом набагато більш « просунутий» , а досягнення соціальної справедливості не грунтується на ностальгії – на відміну від Петра Симоненка.

Тут саме час поставити запитання – чому про Наталі Королевській йдеться в теперішньому часі , адже на сьогодні вона вже знялася з передвиборчої гонки ? ! Знялася , але кампанію не припинила . Парадокс ? Ні. Якщо Наталії Королевської вдасться стати хоча б віртуальним опонентом тандему ПАП – ЮВТ , висловлюючи позицію основного промислового регіону , то вона має шанс добитися більшого, ніж беруть участь у гонці Сергій Тігіпко та Петро Симоненко. Перед якими у Наталії Королевської є немаловажний «бонус» .

Справа в тому , що КПУ в якості учасника «широкої коаліції» неприйнятна для нинішніх правлячих партій і для їхніх західних союзників , а Сергій Тігіпко неприйнятний для представників колишньої правлячої коаліції.

У випадку з Наталією Королевською таких обмежень немає , у всякому разі – не в гострій формі , а тому вона сьогодні сама коваль свого щастя: гідний результат може стати початком як нового політпроекту , так і повернення у владу .

 

inpress

Категорії
Аналітика
Новини
Loading...