Калуська ЦРЛ готується на випадок масової захворюваності на COVID-19. ВІДЕО

Вчора, 26 березня, на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради керівники медичних закладів міста поінформували депутатів про підготовку до можливого поширення коронавірусної інфекції. Як...

Вчора, 26 березня, на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради керівники медичних закладів міста поінформували депутатів про підготовку до можливого поширення коронавірусної інфекції.

Як повідомив керівник Калуської ЦРЛ Іван Красійчук, ситуація є стабільною. Лікарня припинила госпіталізацію планових хворих, скасувала планові операції, припинила консультування у поліклініці. Медики стараються максимально виписувати пацієнтів, пишуть “Вікна”.

Від держави лікарня отримала лише тести — більше нічого. Підтримка з боку міської влади була вагомішою. Так, у лютому з міського бюджету Калуській ЦРЛ виділили 280 тис. гривень на засоби індивідуального захисту. За ці кошти, повідомив Іван Красійчук, лікарня замовила пошиття 150-ти захисних костюмів, закупила 13 тисяч пар рукавичок і 9 окулярів. Крім того, місто виділило 820 тис. на обладнання:  200 тис. гривень — на монітори і 620 тис. гривень — на апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ). Керівник ЦРЛ повідомив:

“Монітори закупили, один вже є, другий завтра привезуть. По ШВЛ працюємо. Є за 680 тис. гривень, але поставка за два місяці. Скажіть, де купити вже? Ми готові. На ринку залишилися портативні апарати”.

За його словами, в Калуській ЦРЛ є 16 апаратів штучної вентиляції легень, два з яких не працюють. Один апарат цього тижня відправили на ремонт.  Іван Красійчук пояснив:

“Потреби є дуже великі. Повністю ніхто не може бути готовий. У нас працює 500 чоловік на зміні. Маску треба міняти через дві години — порахуйте, скільки треба. Приймальне, пульмонологічне відділення вже працюють у захисних костюмах, їх треба міняти раз на день. Їх щодня потрібно прати. Ми вже маємо до 200 костюмів. Маски шиють у відділах з марлі”.

Опорною лікарнею для лікування коронавірусної інфекції на Калущині є інфекційне відділення районної лікарні. Але там чималі проблеми, зауважив Іван Красійчук:

“Але є проблеми. У них немає кисню і немає ШВЛ, тому при погіршенні стану пацієнтів відправляють до нас. Цього не мало бути. Вони мали бути у районній лікарні”.

За словами керівника, лікарня в Підгірках має план перепрофілювання. Тут уже почали підготовчу роботу на випадок масового поступлення хворих на коронавірусну інфекцію. Шість ліжок реанімаційного відділення — це мало. А тому в одній із операційних організували ще шість ліжок, а у відділенні пульмонології відокремили палати для пацієнтів з підозрами на коронавірусну інфекцію. Для кисневої терапії терміново проводять кисень у кожну палату пульмонологічного відділення. Процес складний, бо навіть кисневий кран — дефіцит.

Читайте також: Дев’ять років тому відбулася інтронізація нового Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. ФОТО/ВІДЕО

Детальніше дивіться у відеосюжеті:

Категорії
Новини
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...