Візит Порошенка до Польщі: по досвід успішних реформ

Петро Порошенко 17-18 грудня здійснить перший офіційний візит до Польщі на посту глави держави. У канцелярії польського президента Броніслава Коморовського називають цю подію “довгоочікуваною”...

Петро Порошенко 17-18 грудня здійснить перший офіційний візит до Польщі на посту глави держави. У канцелярії польського президента Броніслава Коморовського називають цю подію “довгоочікуваною” і пов’язують із нею сподівання на глибше наповнення стратегічного діалогу конкретними справами.

СОЛІДАРНІСТЬ І АДВОКАТСТВО НА ЗАХОДІ

Міністр канцелярії президента Польщі Яромір Соколовський констатує, що візит Петра Порошенка буде нагодою, аби засвідчити польську солідарність з Україною на тлі агресії Кремля.

Київ розраховує на підтримку позиції України у протистоянні з Росією на всіх міжнародних форумах. Варшава, в свою чергу, очікує інтенсифікації діалогу з Києвом, підтвердження провідної ролі Польщі як адвоката українських інтересів на Заході, і в Європі зокрема. Це в нещодавньому інтерв’ю Укрінформу підтвердив і радник президента Польщі з міжнародних питань Роман Кузняр

Під час першого дня візиту Петра Порошенка планується, що президент РП Броніслав Коморовський у присутності українського лідера урочисто підпише акт про ратифікацію Польщею Угоди про асоціацію України з ЄС.

Відбудуться також зустрічі українського президента з главою польського уряду Евою Копач, маршалками Сейму та Сенату Радославом Сікорським та Богданом Борусевичем. Глава Української держави виступить у Сеймі перед представниками обох палат польського парламенту.

РЕФОРМАТОРСЬКЕ НАСТАВНИЦТВО

Як очікується, Варшава запропонує широку допомогу Україні у проведенні реформ, зокрема у сфері місцевого самоврядування. Для Варшави згода України йти польською дорогою реформ матиме символічне значення. Це свідчитиме, що Польща може виступати успішним прикладом для країн пострадянського простору. Запозичення польського досвіду Україною зміцнить стратегічний характер співпраці між сторонами, що також відповідає інтересам національної безпеки Польщі.

Під час візиту Петра Порошенка заплановано підписання меморандуму щодо підтримки Варшавою реформи місцевого самоврядування в Україні.

НЕНОВІ ПИТАННЯ: БІЗНЕС, ПРИКОРДОННИЙ РУХ, ВІЗИ

Петро Порошенко та Броніслав Коморовський візьмуть участь у польсько-українському економічному форумі. Київ прагне до інтенсифікації економічної співпраці, а Варшава очікує на вирішення давніх проблем польського бізнесу в Україні, наприклад з поверненням ПДВ польським підприємствам, і відміною ембарго на постачання в Україну певних категорій польських продуктів (м’яса, – ред.).

За словами заступника глави АП України Валерія Чалого, під час візиту до Варшави планується підписання документів про розширення зони місцевого прикордонного руху (МПР), надання можливості освіти українським студентам у Польщі.

Україна очікує на розширення зони місцевого прикордонного руху з Польщею з 30-ти до 50-ти кілометрів, подальшу лібералізацію візового режиму у контексті видачі Варшавою більшої кількості довгострокових багаторазових віз, вирішення проблем із довгими чергами на кордоні.

Без сумніву, президенти звернуть увагу на шляхи вирішення історичних проблем у двосторонніх взаєминах. Це стосується й вироблення спільних підходів до подій середини XX століття на Волині.

ВІЙСЬКОВИЙ ЕЛЕМЕНТ

На другий день візиту, 18 грудня, президент України відвідає штаб майбутньої міжнародної польсько-литовсько-української бригади (ЛітПолУкрбриг) у Любліні. Запланована також зустріч Петра Порошенка з українськими студентами, які навчаються в цьому місті.

Київ також розраховує на подальший розвиток співпраці у військово-технійчній сфері, зокрема на передачу і продаж озброєння та спорядження для української армії.

РАНГОМ ВИЩЕ

Особисті контакти між Порошенком і Коморовським і до цього візиту були досить інтенсивними: глави держав регулярно спілкувалися по телефону, президент Польщі був на інавгурації Порошенка у Києві, а глава української держави брав участь у святкуванні 25-річчя демократичних перетворень в Польщі. Лідери зустрічалися й під час візитів до інших країн, наприклад Словаччини чи Молдови. Утім, державні чи офіційні візити мають значно вищий ранг і вагу.

Цей візит Порошенка має започаткувати новий етап співпраці Києва і Варшави. А про намір її посилити свідчить попередня домовленість про візит Коморовського до Києва вже у січні наступного року.

Джерело:Укрінформ

 
 
Категорії
ВСЕУКРАЇНСЬКІ НОВИНИ
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...