Курці України платять російським збройним баронам

Оптова торгівля сигаретами в Україні на 90% монополізована російською компанією, підконтрольною ФСБ. Мільярди гривень курців України осідає в кишенях власників російських збройових заводів, чия...

Оптова торгівля сигаретами в Україні на 90% монополізована російською компанією, підконтрольною ФСБ. Мільярди гривень курців України осідає в кишенях власників російських збройових заводів, чия продукція сьогодні сіє смерть на Донбасі.

Нижче – фрагмент документа, підготовленого в одному з силових відомств, що потрапив у розпорядження редакції (публікується в перекладі з російської з незначними скороченнями):

«[…] Виробники – Компанії «Філіп Морріс»(33% ринку), «Джаппан Табакко Інк.»(24%), «Імперіал Табакко»(21%), ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т. – ПРИЛУКИ »(18%) входять до десятки найбільших платників податків України.

За результатами аналізу фінансово-господарської діяльності цих підприємств встановлено, що за останні три роки відбувся переділ ринку реалізації тютюнових виробів, а саме – реалізацію тютюнових виробів, отриманих від цих підприємств, практично 100-відсотково здійснює ТОВ «ТК Мегаполіс-Україна», яке збільшило обсяги закупівель тютюнових виробів з 20% наприкінці 2011 року до 99-100% на початок 2014 року.

Згідно з офіційною інформацією, засновниками ТОВ «ТК Мегаполіс-Україна» є ряд нерезидентів, зокрема «Делуфор трейдинг лімітед», «Ебромар индастриз лімітед», «Хаванор менеджмент лімітед», «Лідертано холдингс лтд», «Мегаполіс юкрейн інвестмент лімітед», «Мегаполіс Холдінгз (Оверсіз) лімітед» (Республіка Кіпр).

Разом з тим, ТОВ «ТК Мегаполіс-Україна» фактично є структурним підрозділом російської групи компаній «Мегаполіс», яка, в свою чергу, входить до групи компаній «Меркурій».

Група компаній «Меркурій» (Російська Федерація) – багатопрофільний холдинг, в який, зокрема, входять інвестиційно-девелоперський холдинг ЗАТ «Мегаполіс девелопмент» (група компаній «Мегаполіс Девелопмент»), торгові холдинги ВАТ «Діксі Груп» та ЗАТ «Торгова компанія «Мегаполіс» (група компаній «Мегаполіс»), транспортна компанія ВАТ «СовінтерАвтоСервіс», підприємство оборонно-промислового комплексу ВАТ «Завод ім. В.А.Дегтярева », «Ковровский механічний завод» та інші активи.

Власником і президентом ГК «Меркурій» є Кесаєв Ігор Альбертович, 1966 р.н., уродженець м Орджонікідзе (Владикавказ). Слід зазначити, що Кесаєв І.А. також є засновником і президентом «Національного некомерційного фонду «Моноліт», створеного в 2003 році «для підтримки економічних, медичних, соціальних і культурних потреб співробітників ФСБ Російської Федерації та членів їх сімей». Серед покровителів Ігоря Кесаєва – колишній голова ФСБ РФ Микола Патрушев, заступник голови ФСБ В. Анісімов.

В даний час, за різними оцінками, група компаній «Мегаполіс» контролює близько 70% російського оптового ринку тютюнових виробів, володіючи торговою мережею з більш ніж 250 регіональних представництв.

У 2013 році тютюнові компанії Philip Morris і JTI (Japan Tobacco Inc.) здійснюють покупку по 20% пайової участі ЗАТ «ТК Мегаполіс» (Російська Федерація). Кожен з покупців в рамках угоди сплатив по 750 млн. Доларів США. Таким чином відбулося входження зазначених виробників у монополізований «Мегаполісом» ринок тютюнових виробів не тільки в Російській Федерації, а й в Україні.

В результаті монополізації оптового ринку тютюнових виробів ТОВ «ТК Мегаполіс-Україна”, який практично скуповує у вітчизняних виробників тютюнових виробів всю продукцію, і прямого зв’язку з низкою виробників (Philip Morris і JTI), має можливість чинити тиск на роздрібну торгівлю, зокрема – впливати на оптово-відпускні ціни.

Встановлюючи їх на максимально високому рівні, монополіст мінімізує прибуток роздрібних торговців. Які, не маючи можливості продавати тютюнові вироби за ціною вище, ніж встановленої максимальної роздрібної та намагаючись компенсувати збитки, переходять на реалізацію контрабандної та контрафактної продукції […]».

В тему: «Сім’я» Януковича продовжує контролювати тютюновий ринок України
Розставимо акценти.

Перше. Дмитро Альбертович Кесаєв з самого початку своєї бізнес-кар’єри діяв у зв’язці зі спецслужбами РФ – з тих самих пір, коли на початку 1990-х увійшов в пул російських бізнесменів, які отримали право безмитно імпортувати в РФ тютюнові та алкогольні вироби нібито для фінансування потреб Російської православної церкви та громадських об’єднань допомоги співробітникам і ветеранам спецслужб і правоохоронних органів РФ. Згадок і деталізацію, хто саме з ФСБ і путінського оточення зав’язаний на бізнес, керований Кесаєва, кожен може почерпнути в Мережі самостійно.

Без прямого заступництва і прямої участі в капіталі групи «кесаевскіх» компаній впливових представників ФСБ ГК «Меркурій» ніколи б не була допущена до володіння та управління великими активами ВПК Росії, якими є «Завод ім. Дегтярьова» і «Ковровский механічний завод».

Тому що перший випускає новітні ПТРК і ПЗРК (зокрема, ракети для ПЗРК «Верба», прийнятої на озброєння в 2014 році, більш старої моделі – «Голка», а ще – скорострільні авіаційні гармати, ракети до протитанкових комплексів, кулемети й автомати, великокаліберні кулемети, гранатомети, зброя для спеціальних операцій і т.д. А другий – газові центрифуги, основне обладнання для збагачення урану. тобто компонента для виробництва ядерної зброї РФ. і сьогодні обидва виробництва перевантажені державним замовленням.

Фактично, ринок тютюнових виробів в Україні, справно отримуючи надприбуток, повністю контролює російська компанія, тісно пов’язана з ФСБ РФ. Тієї самої ФСБ РФ, офіцери і агенти якої планували розгін Майдану і керували ним. Тієї самої ФСБ РФ, чиї агенти і диверсанти задіяні в окупації українських територій, терорі проти мирних громадян, знищення інфраструктури, масових вбивствах українців.

Ця ж компанія знекровлює економіку України, виводячи з нашої країни капітали, тут зароблені.

Друге. Монополізація ринку – це завжди погано. Монополізація – це завжди максимальне зростання цін на продукцію і удар по кінцевому споживачеві.

Третє. Як зазначено в документі, монополізація ринку і максимально високі оптові відпускні ціни російського торговця штовхають роздрібних торговців на збут контрабанди та контрафакту. Тютюновий «лівак», в свою чергу, в Україну надходить переважно з Росії, Білорусі та Молдови.

Ось інформація Forbes.ua: «За даними компанії TNS, у січні – жовтні 2013 нелегальна тютюнова продукція займала 9,3% ринку, що на 4% більше, ніж в аналогічному періоді 2012 року (це в тому самому році, коли російська компанія монополізувала український ринок тютюнових виробів – А.). З цих 9,3%, 6,5% – контрабандна продукція, 2,8% – контрафакт.

Поставки стимулював дисбаланс цін. «У 2013 році ціни на нелегальну тютюнову продукцію з Молдови (4,34 гривні), Білорусі (5,54 гривні) та Росії (5,98 гривні) на нашому ринку були істотно нижче, ніж офіційні середньозважені ціни (10,18 гривні) , тому попит на неї продовжує зростати», – прокоментував ситуацію експерт Олександр Когут.

Витягуючи надприбутки з легальної торгівлі, з одного боку, ТОВ «ТК Мегаполіс-Україна», з іншого боку, стимулює ріст тютюнової контрабанди в стрімко беднеющей країні. При цьому – збіг обставин? – Левова частка контрабанди тютюнових виробів «заходить» в Україні тепер з Росії. І якраз ця контрабанда успішно долає російський кордон, то можна припустити в цьому гарячий інтерес все тієї ж ФСБ, офіційно контролюючої кордону РФ.

У приватній розмові конфідент «аргументи», знайомий з реаліями ринку тютюнових виробів в Україні, висловив припущення, що зростання потоку тютюнової контрабанди в Україну з РФ може служити інструментом шантажу українських виробників сигарет з боку російського оптовика-монополіста: мовляв, не погодитеся з нашими умовами (відпускними оптовими і роздрібними цінами) – ринок підімне контрабанда. І тоді «розбирайтеся» самі. А виробники, знаючи безпорадність державних інститутів України, не ризикують різко змінювати «правила гри», побоюючись втрати істотної частки доходів.

Куди дивиться Антимонопольний комітет України – питання риторичне всі роки існування цієї структури.

Які резони і доводи потрібні уряду України, щоб демонополізувати ринок тютюнових виробів у країні, прибравши російську «прокладку» між виробниками і кінцевим споживачем?

Чому взагалі – після анексії Криму, вторгнення в Донбас, вбивства тисяч українських громадян і нанесення багатомільярдного збитку економіці України одіозні російські бізнесмени і компанії, що співробітничають із спецслужбами РФ, контролюють в нашій країні цілі сегменти промисловості та економіки?

Гаразд, тютюн – хоча частка продукції тютюнової галузі від обсягів промвиробництва в країні становить 2,5%, і до 10% держбюджету формують акцизні збори з тютюнової продукції. Але мобільний зв’язок! Але обленерго! Але чорна металургія! Але електрогенерація! Чому компанії, чиї господарі, де-факто, воюють з Україною, без проблем витягують прибутку на території, де спецслужби і армія Росії вбиває українців?

Чому за 10 місяців, що переміг Майдан, ні Президент, ні прем’єр-міністр, жоден великий політик з правлячої коаліції не заявив про необхідність прийняття національного плану дій щодо активів компаній держави-агресора?

Чому бізнес найближчого оточення Володимира Путіна в Україні процвітає – на тлі тисяч убитих, поранених і шестисот тисяч – біженців, що покинули свої будинки ?!

Чому Росія грабительски вивозить з розореного Донбасу все, що представляє яку-небудь цінність, а Президент і уряд все ніяк не обмежать фінансові апетити злодійкуватих дружків Путіна?

Чому національні інтереси в стратегічно важливих для державності України областях – на третьому місці, а на першому і другому – гешефти і прибутку перших осіб держави і бійка за політичну першість?

Що ще жахливого має статися в нашій країні, щоб з Росією були розірвані всі відносини – навіть ціною ліквідації галузей промисловості, «зав’язаних» на це терористична держава?

Судячи з проекту Держбюджету-2014, уряд вишукує сто і одну можливість «ошкурить» найбідніші верстви населення, при цьому ніяк не зачіпаючи інтереси галузей економіки, фактично контрольованих великим російським капіталом. І це теж – знак.

Гроші люблять тишу. В Україні гроші люблять гробову тишу. Уже в буквальному сенсі.

Джерело: Аргументи

Категорії
Життя
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...