Не знаю з яких часів так у нас повелося, але все що в чужині в нам здається кращим ідеальнішим і ми навіть слово таке до всього того нового додаємо – європейським, чи то вікна євро, чи то ремонт євро, захотілось нам і євро медицини.
Лиш от біда грошей вистачило лиш на вивіски і документи, а далі вже якось буде, от і подивимось що за цих 5 років з того якось вийшло,а що планували. В ідеалі сімейна медицина це супер, це лікар всезнайка , який закріплений за певною кількістю населення по територіальній ознаці, тобто сімейною дільницею, оснащений найсучаснішим обладнанням, в відповідному приміщенні з сучасним автомобілем, відповідним супровідним кадровим забезпеченням та фінансуванням всього цього.
Для того щоб отримати такого спеціаліста необхідно його вивчити, а часу нема реформи впроваджувати треба вже,от сіли мудрі дядьки і вирішили всіх що є по Україні лікарів дільничних терапевтів та педіатрів перевчити в сімейних, на трьох місячних курсах, після яких видати їм посвідчення – спеціаліста сімейної медицини, все було б нічого, лиш от диву дивуюсь невже можна за 3 місці з терапевта зробити ще й педіатра і навпаки, на папері виходить, а що в реаліях, в реаліях в нас від 30 до 50% лікарів пенсійного, або перед пенсійного віку було і є на дільницях, яким видати документ про перекваліфікацію то можна , а довчити і перевчити ніяк. А час іде,реформа триває показники треба давати тому так і вирішили- пенсіонер він чи ні всіх на перекваліфікацію не хочете звільняйтесь…
І вже наша область за певний час в більшості поформувала сімейні дільниці з так званими сімейними лікарями, а тут як кажуть за двома зайцями не побіжиш, як би тебе не назвали, а якщо ти 40 років педіатром відробив чи терапевтом то іншим вже не станеш і що вийшло, за 5 років ми майже втратили в області педіатрію, бо майже всіх зробили сімейними, а до 2020 року планується повна ліквідація педіатричної дільничної служби, як такої от тоді то ми відчуємо всю радість від даних новацій.
А фінансування як не було так і нема за часів незалежності України на первинну ланку тобто на дільничну службу чи то міську чи сільську виділялись копійки, яких в кращому випадку вистачало на зміну вивісок і поточні ремонти, рідко де ФАПи чи амбулаторії приведенні до стандартів табелю оснащення. Близько 80% з них не відповідають ні по набору приміщення ні по оснащенню, тому помінявши на них таблички,якість надання послуг від цього в них не стане європейської , а лікарі більш широко профільними, ми лише знищимо до кінця те, що ще залишилось.
Вважаю руйнування педіатричної служби злочином перед нашими дітьми, зруйнувати легко, а от на відновлення треба буде роки., реформування дільничної служби необхідно та для реформи потрібні в першу чергу кошти, для чого валити стару хату коли коштами на побудову нової ще і не пахне, може краще поки косметичний ремонт зробити…бо євроремонтом поки ще не пахне. Далі буде…
Автор: Ігор Волощук
Джерело: Франківчани