Все про нову хвилю мобілізації: кого заберуть в армію і кому вдасться “відкосити”

В Україні незабаром розпочнеться четверта хвиля мобілізації. ТСН.ua з’ясував, як вона відбуватиметься і кого візьмуть до лав Збройних сил України. Чергова мобілізація буде введена...

В Україні незабаром розпочнеться четверта хвиля мобілізації. ТСН.ua з’ясував, як вона відбуватиметься і кого візьмуть до лав Збройних сил України.

Чергова мобілізація буде введена лише після того, як Верховна Рада затвердить відповідний указ президента, тому конкретні терміни на часі невідомі. Проте раніше секретар РНБО Олександр Турчинов озвучував дату 20 січня, а учора президент Петро Порошенко заявив, що підпише указ незабаром.

Навіщо це потрібно Призвані військовозобов’язані мають стати заміною тому особовому складу, який було призвано ще під час першої хвилі мобілізації. “Старі” вояки будуть звільнені з військової служби у березні-травні 2015 року. Іншою метою мобілізації, окрім ротації, є необхідність створення якісного резерву. Його складатимуть молоді строковики, яких не відправлятимуть у зону військових дій.

Цього разу до лав ЗСУ буде призвано близько 50 тис. осіб. Призов відбудеться у два етапи: спочатку 24 тис. осіб, а потім ще 26 тис. Загалом протягом 2015 року планується провести три хвилі мобілізації, які вцілому триватимуть 210 днів. До лав ЗСУ планують набрати близько 100 тис. осіб. Кого мобілізують Згідно із законодавством, під мобілізацію можуть потрапити військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років та жінки віком від 25 до 50 років.

При цьому жінок будуть мобілізувати лише за потреби за кваліфікаційним рівнем. У Генштабі ЗСУ зазначили, що під час наступної черги будуть мобілізовані практично такі ж категорії, як і минулого року: громадяни, які за станом здоров’я придатні до несення військової служби та мають військову підготовку, тобто спеціальність. Відтак, армія потребує фахівців механізованих військ – танкістів, артилеристів; фахівців протиповітряної оборони, зв’язку, ремонтників, спеціалістів радіоелектронної боротьби та техніків різних напрямків. Міністерство оборони обіцяє, що мобілізація в регіонах буде пропорційна.

Будуть запрошувати чоловіків до військкоматів навіть зі звільнених міст та містечок Донецької та Луганської областей. Повістки Військовозобов’язані почнуть отримувати повістки, щойно Верховною Радою буде затверджений указ президента про мобілізацію. На часі особам віком від 18 до 60 років лише викликають на співбесіду до військкомату і медичний огляд. Тим часом для тих, хто не хоче йди до війська, у мережі навіть розробляють заяви про відмову, надають консультації юристи. Проте військові кажуть, що законного способу ухилитися від мобілізації немає. Зокрема, вже є 240 судових проваджень для тих, хто хотів “відкосити”.

Тим не менш, у ЗСУ не планують масштабну операцію із розшуку осіб, які ухиляються від призову, адже вважають недоречним укомплектовувати армію особами, які невмотивовані або не бажають служити. Кого не торкнеться мобілізація Від мобілізації звільнені кілька категорій громадян. Серед них: непридатні за станом здоров’я; студенти денної форми та аспіранти; священослужителі, які займають посаду в зареєстрованих релігійних організаціях; батьки трьох і більше дітей віком до 18 років; люди, котрі зайняті постійним доглядом за недієздатними родичами та “заброньовані” підприємствами люди. Мешканці окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму також не підлягають обов’язковій мобілізації. Звідти до війська братимуть лише добровольців. Для цього вони самостійно мають звернутися до найближчого військкомату на українській території і заявити про своє бажання бути мобілізованим. slovoidilo.ua Водночас, згідно з обіцянками президента, у зону АТО не відправлятимуть солдатів-строковиків. Нагадаємо, що цього року в Україні планують відновити призов до армії військовозобов’язаних віком від 20 до 27 років. Саме із них і буде формуватися резерв ЗСУ.

Військова підготовка Військові чиновники обіцяють, що мобілізовані під час наступної хвилі обов’язково пройдуть спеціальне навчання і непідготовленими у зону АТО ніхто не піде. Військова підготовка проводитиметься у три етапи. Перший – загальновійськова підготовка для офіцерів, сержантів та солдат, яка включає медичну, тактичну, вогневу та інженерну підготовку; другий – фахова підготовка за спеціальністю тривалістю 26 діб; третій – проведення бойового злагодження у підрозділах терміном до 15 діб.

Джерело: ТСН

 

Категорії
Життя
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...