Like

В Україні в 2021 році зменшать пенсії: кого це торкнеться

У 2021 році для 10 млн пенсіонерів передбачено планове підвищення пенсій. Однак деяким пенсіонерам, навпаки, знизять виплати. Про це інформує “Слово і Діло” з посиланням на “Мінфін”....

У 2021 році для 10 млн пенсіонерів передбачено планове підвищення пенсій. Однак деяким пенсіонерам, навпаки, знизять виплати.

Про це інформує “Слово і Діло” з посиланням на “Мінфін”.

Згідно зі статті 50 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсіонер може позбутися виплат у разі відповідного судового рішення, виконавчих написів нотаріусів, а також інших рішень і постанов, які передбачають виконання аналогічно судовим рішенням. Це означає, що пенсії можуть знизити тим пенсіонерам, хто має заборгованість по аліментах, несплачені штрафи, кредитні зобов’язання і так далі.

Також одна з найбільш поширених причин зниження виплат — це переплата пенсії з вини пенсіонера. Друга поширена причина-працевлаштування пенсіонера. При цьому переплату можна повернути самостійно, інакше ПФУ почне утримувати від 20% до 50% пенсії, щоб відшкодувати собі збиток.

В яких випадках можна позбутися 50% пенсії.

  • відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю людини;
  • несплата аліментів;
  • відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств та організацій;
  • повернення переплачених сум зарплати.

Читайте також: Саксофоніст із Прикарпатті зіграє у фіналі Sunny Clarinets Festival 2021


Gastro If
Gastro If

Категорії
Життя
Новини
Loading...