Like

Екологічний комітет ВРУ їде у Калуш – вивчатимуть ситуацію на Домбровському кар’єрі

10-11 червня на Прикарпатті відбудеться виїзне засідання екологічного комітету Верховної Ради України. Однією з тем розгляду є екологічна ситуація в Калуському гірничо-промисловому районі, зокрема,...

10-11 червня на Прикарпатті відбудеться виїзне засідання екологічного комітету Верховної Ради України. Однією з тем розгляду є екологічна ситуація в Калуському гірничо-промисловому районі, зокрема, на Домбровському кар’єрі.

Після зупинки робіт з видобування калійної солі, Домбровський кар’єр став переповнений небезпечними відходами та солями. Тут зберігаються величезні об’єми відходів колишніх калійного та магнієвого заводів. Розсоли просочуються, витікають і становлять загрозу транскордонного характеру, через яку цілий регіон назавжди може залишитись без питної води. Винесення солей річками Сівка та Лімниця може призвести до забруднення солями й канцерогенами річки Дністер – спільної водної артерії України та Республіки Молдова, інформує пресслужба Едуарда Прощука, пишуть Вікна.

За словами народного депутата від Калущини Едуарда Прощука, депутати розглядають варіант звернення з приводу загрози екологічного лиха до Ради національної безпеки України.

Нагадаємо, в травні, за зверненням члена екологічного комітету Едуарда Прощука, міністр захисту довкілля Роман Абрамовський підписав розпорядження про створення міжвідомчої комісії для вивчення ситуаціх на Домбровському кар’єрі. До складу комісії, крім Міндовкілля увійшли представники ДСНС, Мінфіну, Фонду держмайна, Держводагентства, представники Івано-Франківської ОДА, екоорганізацій і місцеві екологи.

27 травня відбулось виїзне засідання Міжвідомчої комісії по Домбровському кар’єру на Прикарпатті. Комісія проаналізує й вивчить отримані матеріали від усіх структур, юридичну площину тощо. За результатами, оголосить єдине рішення і алгоритм дій для вирішення ситуації.

Востаннє нардепи цього комітету побували в Калуші 2013 року. Тоді народні обранці зауважили: ситуація на Калущині — складна. І поставили її на друге місце після аварії на Чорнобильській АЕС.


Gastro If
Gastro If

Категорії
Влада
Новини
Loading...