Житло франківців затоплює через несправну дощову каналізацію

Квартиру франківки Валентини Середюк затопило після зливи, що пройшла 2 липня. Усе — через старий дах і несправну дощову каналізацію. Жінка разом із чотирма...

Квартиру франківки Валентини Середюк затопило після зливи, що пройшла 2 липня. Усе — через старий дах і несправну дощову каналізацію. Жінка разом із чотирма дітьми живе на дев’ятому поверсі на вулиці Бандери. Вона розповіла Суспільному, що ремонти у квартирі доводиться робити за свої гроші.

Ось так виглядав дах багатоповерхівки після грози минулої п’ятниці.

Тріщини, грибок і мокрі стіни: житло франківців затоплює через несправну дощову каналізацію

Кадри відзняв мешканець будинку на вулиці Бандери, 62/2 Олександр Заславський. Дощова вода затримується на даху будинку, стікає уздовж стін і сходовою кліткою до під’їзду та квартир.

А це вже — нинішні світлини. Мокрі стіни та підлога, пошкоджена штукатурка, тріщини і плями уздовж стін – такі наслідки підтоплення.

Тріщини, грибок і мокрі стіни: житло франківців затоплює через несправну дощову каналізацію

Про це розповідає мешканка будинку Валентина Середюк. Говорить, що у квартирі постійно грибок, а через воду можуть замкнутися електропроводи. Тому, каже, в коридорах під’їзду та квартири світло не вмикає. Із такою ситуацією доводиться жити роками. А за останні тижні підтоплює вдруге.

“Тільки увечері, приблизно о 22-й, аварійна приїхала. І вони таки змогли пробити цю трубу. Але воно дуже довго, аж до ранку, скапувало, скапувало, скапувало. Там стіни обвалився шматок, тут у мене все обвалюється, там відвалюється”, — показує жінка.

Валентина Середюк розповіла, що постійно доводиться робити ремонти у квартирі. Окрім того, за власні гроші ремонтували дах і дощову каналізацію: “Ми вже просто змучені. В мене четверо дітей, я їх виховую сама. Ну як я можу постійно робити ці ремонти”.

Будинок обслуговує балансоутримувач – КП “Комфортний дім”. За словами директора підприємства Василя Скиданчука, причиною цього підтоплення є стара засмічена дощова каналізація. Керівник каже, що комунальники вже її прочистили. Далі планують повністю замінити.

“Проводимо закупівлю матеріалу, відповідно — це трошки в часі, на жаль. Такі процедури. Буде замінено на пластикову трубу з ревізіями, з хорошим доступом, щоб було легко, комфортно обслуговувати дану мережу”, — розповідає Скиданчук.

Зі слів директора, така проблема поширена у Франківську. Каже, стається це через те, що люди ходять на дах будівлі і засмічують мережі:

“Треба стежити за горищем, стежити за закриттям входу на горище. Ми проводимо огляди таких входів як підвалу, так і на горище, закриваємо. Але, на превеликий жаль, ми не можемо заборонити мешканцям зірвати колодку і вийти на покрівлю. Це їхнє майно”.

Читайте також: Спека та зливи: до кінця тижня в Україні прогнозують до +34


Gastro If
Gastro If

Категорії
Трафунки
Новини
Loading...