Ціни на газ в Україні можуть підвищитися

В Україні ринкова вартість газу з липня по серпень збільшилася з 13 до 15,3 грн на біржі. Це також може привести до подорожчання місячної...

В Україні ринкова вартість газу з липня по серпень збільшилася з 13 до 15,3 грн на біржі. Це також може привести до подорожчання місячної ціни на блакитне паливо для населення з наступного місяця.

Як свідчать дані Української енергетичної біржі, з травня кожен кубометр газу (з урахуванням ПДВ) подорожчав з 9,4 до 15,3 грн. Це пов’язано зі світовою тенденцією, інформує OBOZREVATEL.

Як подорожчав газ в Україні:

  • серпня – 15,3 грн за куб;
  • липень – 13 грн за куб;
  • червень – 12,1 грн за куб;
  • травня – 9,4 грн за куб.

Для такої тенденції є кілька причин. З одного боку російський “Газпром” стримував поставки для того, щоб утримувати високі ціни. Крім того, через потепління виріс попит на блакитне паливо для розробки електроенергії (в першу чергу на кондиціонування). Досі не заповнені сховища, які були спустошені в опалювальний сезон.

Відзначимо, від вартості газу в Європі залежить і місячний тариф для простих українців. Постачальники розраховують вартість кубометра, виходячи з тієї ціни, за якою вони можуть купити блакитне паливо на ринку.

Раніше “Нафтогаз України” підвищив “місячний” тариф на газ для побутових споживачів. Зокрема, в липні за кубометр блакитного палива доведеться платити 13,13 грн.

Читайте також: На Прикарпатті почав працювати перший агрохаб


Gastro If
Gastro If

Категорії
Гроші
Новини
Loading...