Газ з Європи подешевшає до 250$.

Ціна газу, що імпортується з Європи в Україну, в літній період – з квітня по жовтень – становитиме близько 250-300 дол. за тисячу кубометрів....

Ціна газу, що імпортується з Європи в Україну, в літній період – з квітня по жовтень – становитиме близько 250-300 дол. за тисячу кубометрів.

Про це повідомив під час засідання уряду прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

“Ми не пішли на підписання фіксованої ціни на газ з Російською Федерацією, це був червень місяць, коли Путін наполягав на підписанні договору про стабільну ціну, яка була вигідна Росії, я відмовився підписувати цю угоду. Нагадаю, ціна становила 480 дол., майже 500, потім вони її спустили до 385 дол.”, – сказав Яценюк.

“Завдяки тому, що Україна разом з ЄС відстояли свої позиції на рівні трьохсторонньої угоди України, ЄС і Росії про постачання газу, ціна на газ в цьому кварталі – не 500, не 385, а вже 329 дол.”, – зазначив він.

Яценюк також повідомив, що щодо наступних кварталів “дав доручення Міненерговугілля разом з НАК “Нафтогаз України”, ми очікуємо ціну на природний газ у наших європейських партнерів на літній сезон (другий і частина третього кварталу) від 250 до 300 дол. США”.

“Це дещо менше 500, які нам пропонувала Росія”, – зазначив прем’єр.

Водночас Яценюк доручив Міненерговугілля і НАК “Нафтогаз України” в літній період закачати максимум газу в українські газові сховища за найнижчою ціною.

“Падіння цін на нафту дає нам можливість скористатися позитивною ринковою кон’юнктурою і не переплачувати Росії, як ми не переплачували протягом останнього року. Дотації для Росії закінчені. Ми працюємо на ринкових умовах, і ми виконуємо свої контрактні зобов’язання”, – сказав він.

Яценюк наголосив, що газ за ринковою ціною Україна купуватиме насамперед у європейських партнерів. “Нагадаю, раніше ми закуповували 5% газу в Європі і 95% газу в Росії. За підсумками 2014 року 67% ми купуємо в ЄС і тільки 33% у Росії. Я вимагаю поетапного подальшого скорочення частки російського газу в українському енергетичному балансі. Це і вигідніше, і ефективніше. В рамках цього технічне завдання – максимальне збільшення прокачування реверсного газу”, – наголосив глава уряду.

Нагадаємо,що офіційний представник російського “Газпрому” Сергій Купріянов повідомив, що контрактна ціна газу для України в першому кварталі 2015 року становить 329 дол. за тисячу кубометрів. Згідно з контрактом “Газпрому” і “Нафтогазу”, ціна російського газу для України залежить від цін на нафту, які різко впали минулого року. 

Джерело: gazeta.ua

Категорії
Життя
Новини
Loading...