В Івано-Франківську розпочали виготовляти картини та лавки із пластмасових кришечок. Майстерню з переробки пластику облаштували в одній із закинутих будівель заводу, пише Суспільне Карпати.
Ідея створення такої майстерні виникла у гірських рятувальників під час екоакцій, на яких прибирали берег Дністра.
“З того, що ми на екоакціях назбирали, половина цих корочків була брудна. Ми їх витягували десь із Дністра. Згодом поклали у пральну машинку. Ми їх заливаємо кислотою, щоб кришечки відкисали”, — розповідає координаторка ініціативи Наталія Гасюк.
Для переробки використовують поліетилен високої щільності типу HDPE або PEHD (2). Ініціативна група самотужки виготовила дробилку, а на грантові гроші купила термопрес.
“Такий пластик можна переробляти разів 20. От, наприклад, ця лавка. Її знищити фізично – це добре треба постаратися. І якщо якийсь вандал надумає все-таки щось зробити, то її можна знову в термопрес запхати. І вона знову буде готова до користування”, — каже Наталія Гасюк.
Здав пластик – отримаєш лавку — так заохотили й школярів приєднатися до збору та сортування кришечок.
“Організували кампанію зі збору пластику по регіону. І більше сорока команд не тільки в Івано-Франківську долучилися і тепер передають нам цей пластик. І в три школи ми передаємо ці лавки з пластику”, — продовжує координаторка ініціативи.
Кришечки приносять і містяни. Збирають пластик цілими під’їздами та ОСББ. У майстерні самотужки створюють фотозони. Планують тут проводити екскурсії, уроки, майстер-класи та навіть фестивалі.
“Є екопростір, є місце для проведення майстер-класів. Діти можуть прийти, допомогти посортувати. Наші діти вже ходять, поки що це роблять. Вони можуть подивитися, як це подрібнюється, можуть малювати свої картини з цього пластику”, — розповідає Наталія Гасюк.
Ось таку картину з подрібнених кришечок запланували подарувати іноземним рятувальникам.
Читайте також: Франківець здобув друге місце на чемпіонаті Європи з легкої атлетики