Like

На Косівщині лісівники відновлять “Старшинську школу”

За сприяння ДП «Кутський лісгосп», Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства та місцевої влади на Косівщині буде створено музей «Старшинська школа». Нагадаємо, у...

За сприяння ДП «Кутський лісгосп», Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства та місцевої влади на Косівщині буде створено музей «Старшинська школа».

Нагадаємо, у час Другої світової війни командування УПА розпочало вишкіл старшинського штату.

В системі було створено 5 старшинських шкіл, які випустили понад 700 офіцерів. У 1944 році в Карпатах була створена не просто підпільна сітка, а повноцінна підпільна українська держава.

Вимоги до учасників шкіл були жорсткі. Кожен юнак мусив бути фізично здоровим, мати середню освіту й командирські здібності. Старшинські школи були військовими режимними об’єктами, де діяв злагоджений порядок та чітка вишкільна програма та розпорядок дня.

У старшинській школі осовоювали як військові дисципліни (інструктаж, військова топографія, звітування, шифрування, сестринська справа), так й ідеологічні.

Особисто підтримую цю ініціативу, оскільки молодь – це майбутнє нашої незламної, волелюбної та незалежної держави. Такий музей буде не тільки теоретично-оглядовою базою, а й практичним майданчиком для системного формування в підростаючого покоління патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, готовності до захисту її національних інтересів, – зазначив Олег Ярошик, т.в.о. начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.


Gastro If
Gastro If

Категорії
Новини
Новини
Loading...