Жіночу консультацію в Калуші не ліквідують, але скорочення планують

“У Калуші хочуть закрити жіночу консультацію, а її працівників — скоротити або перевести в інші медзаклади”. Про це написала сьогодні в соцмережі Facebook Анна Шегет. У дописі також...

“У Калуші хочуть закрити жіночу консультацію, а її працівників — скоротити або перевести в інші медзаклади”.

Про це написала сьогодні в соцмережі Facebook Анна Шегет. У дописі також ідеться:

“Більшість лікарів, які віддали роки цій установі, залишаться без роботи. А вагітним, дітям, гінекологічно та онкохворим Калуша буде нікуди звернутись за допомогою! При тому, що у жіночій консультації вони можуть зробити все на місці: чи це аналізи, чи узд, чи гінекологічні огляди й інші обстеження”.

Ця новина зі щойно створеного акаунта обурила калушан. Під повідомленням вже з’явилося чимало негативних коментарів.

“Закрити профільний заклад? Ну а чому б і ні? Відкрити там чергову кав’ярню? Чи чергову приватну клініку??” — пише Оля Андреєв.

“Це вже пробите дно!!! Куди вагітних! А ріст жіночої онкології!? Далі вже нема куди – школи, а тепер і медзаклад», — коментує Ліля Паньків. «Все направлене на те, щоб нікому вже було ходити ні в поліклініки, ні в школи”, — солідарна з нею Елена Вержбицкая.

Утім, інформацію про можливе закриття жіночої консультації одразу спростувала заступниця Калуського міського голови Наталія Кінаш:

“Звідки така інформація? Вона не відповідає дійсності… Ніякого наказу по Калуській ЦРЛ, структурним підрозділом якого є жіноча консультація, немає. Вчора я була присутня на черговій нараді з працівниками ЦРЛ, де керівництво інформувало про зменшення надходження коштів з НЗСУ в даний заклад. Йшла мова про оптимізацію в зв’язку з зменшенням кількості звертань пацієнтів. Для жіночої консультації це може вилитись в скорочення 1-2 посади. Але в ЖОДНОМУ разі не про закриття жіночої консультації”.

Згодом адміністратори пост у групі видалили. 

У коментарі “Вікнам” Наталія Кінаш пояснила, що обговорюють можливість скорочення кількох посад лікарів. За її словами, Калуська ЦРЛ змушена шукати шляхи оптимізації видатків, оскільки виплат від Національної служби здоров’я України не вистачає на забезпечення діяльності лікарні: 96% коштів спрямовують на зарплату. Можливості розвитку суттєво обмежені: без міського бюджету планувати капітальні видатки лікарня не може. Крім того, поменшала кількість звернень пацієнтів у Калуську ЦРЛ, у тому числі і поменшало вагітних, які отримують медичні послуги в жіночій консультації.

За словами Наталії Кінаш, зараз практично всі медичні заклади опинилися в схожій ситуації, оскільки ціни, за якими оплачує послуги НСЗУ, не відповідають реальним витратам закладів охорони здоров’я.

Поки що питання закриття жіночої консультації не стоїть, а йдеться лише про оптимізацію. Проте не факт, що воно не з’явиться на  порядку денному згодом. Так, за нормативними документами, супровід здорової вагітності належить до обов’язків сімейного лікаря. Так що в принципі за умови недостатності коштів і якщо виплати від НСЗУ і далі будуть зменшуватися, то може дійти і до більш радикальних кроків.

“Нічого не можна виключати. Такі реалії життя”, — зазначила Наталія Кінаш.

За інформацією з офіційного сайту Національної служби здоров’я України, за січень Калуська ЦРЛ отримала від НСЗУ близько 15,6 млн гривень, за лютий — понад 19 млн гривень, за березень — 24,6 млн гривень, а за квітень — 18,8 млн гривень. В останні місяці доходи різко зменшилися: за травень — 10,7 млн гривень, за червень — 6,4 млн гривень (щоправда, за цей місяць ще не надійшли виплати за “ковідним” пакетом). У цілому перспективи невтішні. Якщо в березні-квітні Калуська ЦРЛ отримувала за “ковідним” пакетом по 10-11 млн гривень, то за травень — всього 2,7 млн гривень.

Зменшуються виплати і за основним пакетом послуг лікарні — за надання спеціалізованої медичної допомоги. У першому кварталі вони склали 12-13 млн гривень на місяць, у квітні-травні — близько 8,1 млн гривень, а в червні — всього 6,4 млн гривень.

Схожа ситуація і з фінансуванням від НСЗУ для Калуської міської лікарні. У січні-лютому ця лікарня отримувала близько 5,5 млн гривень на місяць, у березні — понад 7 млн гривень. А, починаючи з квітня, виплати зменшувалися: близько 5,6 млн гривень за квітень, 3,2 млн гривень — за травень і 1,7 млн гривень (станом на 21 липня) лікарня отримала за червень. Якщо в перші три місяці року міська лікарня за надання спеціалізованої медичної допомоги отримувала від НСЗУ близько 2,8 млн гривень на місяць, то вже в другому кварталі — в межах 1,7 млн гривень.

Читайте також: У Калуші відремонтують їдальню у лікарні

Категорії
Життя
Новини
Loading...