Like

Від сьогодні в Калуші доступна Moderna. Вакцинуватися можуть усі

22 травня у Калуші провели брифінг на тему вакцинації. З 21 липня в Україні розпочався п’ятий етап вакцинації: тепер щепитися можуть усі бажаючі віком...

22 травня у Калуші провели брифінг на тему вакцинації. З 21 липня в Україні розпочався п’ятий етап вакцинації: тепер щепитися можуть усі бажаючі віком старші за 18 років.

Як зазначила голова Калуської РДА Жанна Табанець, на сьогодні вакцинація є єдиним способом захистити себе від коронавірусної хвороби або ж, у випадку інфікування, полегшити її перебіг. За її словами, на території району працюють сім мобільних бригад з вакцинації та відкрито 19 пунктів щеплення. Станом на 22 липня використано понад 23 тисяч доз вакцини, у тому силі понад 10 тис. доз для повторного щеплення, інформують “Вікна”.

З 21 липня в Україні розпочався п’ятий етап вакцинації: тепер щепитися можуть усі бажаючі віком старші за 18 років. На території області доступні вакцини AstraZeneca, Pfizer, CoronaVac і Moderna.

Міський голова Андрій Найда, в свою чергу, зазначив: з’являються нові штами коронавірусу і це триватиме, поки не буде сформовано колективний імунітет. Для цього потрібно вакцинувати щонайменше 70% населення. Тому масова вакцинація — єдиний спосіб зупинити пандемію. Над цим працюють усі країни: очікується, що в 2021 році в світі буде введено 11 млрд доз вакцини, а в наступному році – 12 млрд доз.

У Калуській громаді вакцинацію забезпечує міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Тут створено дві мобільні бригади — основна і резервна в складі 10 працівників. У кожній бригаді є лікар, дві медсестри, реєстратор і водій. Також відкрито три пункти вакцинації, а на базі міської поліклініки — центр вакцинації. Працівники міського центру з початку вакцинальної кампанії використали понад 14,6 тис. доз вакцини, у тому числі близько 4 тис. доз — для ревакцинації. Таким чином, щеплено (однією чи двома дозами) майже 10 тисяч людей.

Заступниця міського голови Наталія Кінаш навела такі дані: минулого року, починаючи з квітня, в Калуській ЦРЛ отримали медичну допомогу 1364 хворих з коронавірусною хворобою, з них 206 — в реанімаційному відділенні. 144 хворих — померли. За шість місяців поточного року Калуська ЦРЛ пролікувала 1374 хворих з Covid-19, у тому числі 152 — в реанімації, 118 хворих померли. І на сьогодні єдиний спосіб не поповнювати цю невтішну статистику — вакцинуватися.

Вибір вакцин великий, і всі вони — безпечні. За словами Наталії Кінаш, у Калуші не було випадків появи ускладнень чи летальних випадків внаслідок вакцинації. Типові для всіх вакцин можливі ефекти — підвищення температури, біль і почервоніння в місці уколу, головний біль тощо — швидко минають. Вакцинація всіма препаратами потребує введення двох доз. 

Американсько-німецька Pfizer, як зазначила Наталія Кінаш, користується найбільшим попитом. Її головний компонент — матрична РНК. Ефективність— близько 86%. Схожа до неї, теж на основі матричної РНК, — американська вакцина Moderna, заявлена ефективність якої 94%. Шведсько-британська вакцина AstraZeneca — векторна, її основою є аденовірус, який викликає застуду в мавп і безпечний для людини. Її ефективність — близько 70%.

Щодо китайської вакцини CoronaVac, то, за словами Наталії Кінаш, вона найбільше подобається вірусологам, оскільки розроблена за старою і випробуваною на вакцинах від інших захворювань технологією — на основі нежиттєздатних частинок коронавірусу. Її ефективність 51%, проте деякі країни, що її використовують, повідомляють про 90%.

Як повідомив заступник директора міського центру первинної медико-санітарної допомоги Богдан Семаньків, центр масової вакцинації проти коронавірусу в поліклініці працює з 19 липня. Щеплення тут роблять щодня, у тому числі у суботу-неділю, з 9.00 до 16.00.

Станом на ранок 22 липня поліклініка мала 580 доз вакцини AstraZeneca, 210 доз вакцини CoronaVac і отримали 2025 доз вакцини Moderna. Вакцина Pfizer напередодні закінчилася, проте її мають доставити в найближчі дні — для ревакцинації людей, які отримали першу дозу раніше.

За день 22 липня, станом на 14.30, в Калуші використали 230 доз Moderna, 20 доз CoronaVac і 10 доз AstraZeneca.

Також Богдан Семаньків нагадав про можливість вакцинуватися за місцем роботи: щеплення проводить мобільна бригада в організованих колективах за попередньою заявкою.

Через 14 днів після завершення вакцинації (щеплення другою дозою) у поліклініці можна отримати сертифікат, який видають сімейні лікарі.

Загалом у державі впроваджують три типи документів про щеплення проти коронавірусу: внутрішній сертифікат, довідку міжнародного зразка (її визнають не всі країни) та міжнародний “ковідний” сертифікат (цей документ ще на етапі розробки). 

Читайте також: “Відкати” за тендер: у Франківську посадовець Пенсійного фонду попався на хабарі


Gastro If
Gastro If

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...