Facebook дозволить користувачам розпоряджатися обліковими записами посмертно

Найбільша соціальна мережа в світі Facebook проводить зміни щодо облікових записів померлих людей: тепер користувачі зможуть самі вирішувати, що станеться з акаунтами після їх...

Найбільша соціальна мережа в світі Facebook проводить зміни щодо облікових записів померлих людей: тепер користувачі зможуть самі вирішувати, що станеться з акаунтами після їх смерті, пише The Wall Street Journal.

Facebook надасть право власникам акантів призначити розпорядника своєї сторінки на випадок смерті, у результаті чого довірена особа отримає можливість обмеженого управління обліковим записом без можливості редагування старих постів, фотографій або повного видалення акаунта.

Як альтернативний варіант, користувач може доручити соцмережі повністю видалити всю інформацію про себе посмертно.

Такі інновації пояснюють тим, що соцмережам та іншим інтернет-сервісам доводиться нелегко у справах про дані померлих людей, адже вони повинні захищати конфіденційність персональних даних покійного і одночасно реагувати на вимоги друзів і родичів.

До сьогоднішнього дня компанія Facebook автоматично заморожувала облікові записи тих користувачів, про смерть яких їй стало відомо, процедура отримала назву меморіалізації: весь накопичений контент стає недоступним для зовнішніх звернень. Проте їх законні спадкоємці часто протестували проти такого рішення, бажаючи отримати доступ до записів або самостійно відкоригувати відповідний профіль.

Компанія і надалі буде чинити так з тими користувачами, які не висловлять ніяких побажань. Параметри конфіденційності для постів і фотографій в облікових записах зберігаються без змін, при цьому в них не відображається реклама. За даними Facebook, такої операції вже піддалися сотні тисяч облікових записів.

У США нова опція почне діяти з четверга, згодом пропозиція буде поширена і на інші країни.

Зазначено, що у 2013 році Google першою серед провідних інтернет-компаній дозволив користувачам призначати «цифрових спадкоємців» пошти Gmail та інших сервісів, назвавши таких людей «керуючими неактивними акаунтами».

Категорії
Життя
Новини
Loading...