На Прикарпатті фермер з Луганщини вирощує саджанці лохини

ергій Соколов вирощує саджанці лохини у селі Рошнів Тисменицької територіальної громади, що на Івано-Франківщині. Чоловік родом з Луганської області. На Прикарпаття переїхав у 2014 році....

ергій Соколов вирощує саджанці лохини у селі Рошнів Тисменицької територіальної громади, що на Івано-Франківщині. Чоловік родом з Луганської області. На Прикарпаття переїхав у 2014 році.

Займатися ягідними культурами Сергій почав ще на батьківщині. Чоловік – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садово-паркового господарства та екології Луганського національного університету ім. Тарас Шевченка, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

“Маючи освіту фермермерську, плодівничу, хотілося займатися тим, що до душі. З 2004 року в нас була розроблена ціла програма розвитку ягідних культур на сході України у Луганській області. І тоді я почав займатися новою культурою – лохиною”, – розповідає Сергій Соколов.

Відтоді фермер й почав займатися вирощуванням лохини. Сергій Cоколов вирощує майже 15 сортів саджанців лохини.

Фермер розповів, які сорти полюбляє найбільше: “Серед ранніх – це сорт Дюк. Нам він дуже подобається. Ми поки не бачимо йому заміни. Нам дуже подобається за своїми “працьовитими характеристиками” середньо-пізній сорт Чандлер. Із середніх сортів – Блюкроп – він надійний, щоб не було, особливо для тих, хто хоче взяти для дому”.

У 2008 році чоловік з командою вивів власний сорт лохини – Фіолент.

“Сорт Фіолент був створений безпосередньо для технічних потреб. Він — чудовий на смак, невибагливий. Фіолент був створений, щоб його можна було поїсти свіжим, і щоб він йшов на переробку”, – розповідає Сергій Соколов.

Окрім лохини, фермер вирощує саджанці малини, ожини та жимолості.Читайте також:13 школярів з сімей АТО/ООС отримали сертифікати на шкільне приладдя


Gastro If
Gastro If

Категорії
Життя
Новини
Loading...