Івано-Франківськ придбає нові тролейбуси з автономним ходом

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, нові тролейбуси з автономним ходом або електробуси купують для Івано-Франківська за рахунок кредиту Європейського інвестиційного банку. Стало відомо, що івано-франківське КП «Електроавтотранс»...

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, нові тролейбуси з автономним ходом або електробуси купують для Івано-Франківська за рахунок кредиту Європейського інвестиційного банку.

Стало відомо, що івано-франківське КП «Електроавтотранс» проводить тендер на закупівлю тролейбусів з автономним ходом (електробусів) за європейські кошти.

Загальна сума закупівлі становить 3 мільйони 615 тисяч євро, з яких 3 мільйони – це кредит Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), а ще 615 тисяч – грант від Європейського союзу.

Сам тендер проводиться не в українській системі Prozorro, а через європейський майданчик TED (Tenders Electronic Daily), на якому проводяться всі тендери із закупівлі електротранспорту для міст України за європейськими кредитами.

Заявки від учасників приймаються до 16 березня. Цікаво, що критерієм перемоги у тендері є не лише ціна, а також технічні характеристики, гарантійні зобов’язання та сервісне обслуговування.

Згідно з технічними вимогами, йдеться про тролейбуси, оснащені акумуляторами для автономного ходу на дальність не менше ніж 10 кілометрів. Довжина тролейбусів вказується від 16,5 до 18,75 метра – і це свідчить про те, що закуповуються двосекційні зчленовані машини.

Зазначена загальна вартість закупівлі та середні ціни на тролейбуси з такими характеристиками українського виробництва дають підстави припустити, що йдеться про закупівлю не більш як 7-9 тролейбусів.

На даний час тролейбусний парк Івано-Франківська складається з 88 машин, 55 з яких задіяні у перевезеннях, решта – несправні, у ремонті, а ще деякі – не введені в експлуатацію після закупівлі.

Найбільше – 29 машин – низькопідлогових одинарних тролейбусів «БКМ-321», закуплених у 2019 році за кредитом Європейського банку реконструкції та розвитку. Також є 5 низькопідлогових одинарних тролейбусів «ЛАЗ-183» 2006-2009 років випуску, два з яких несправні.

Зі старих тролейбусів є 12 одинарних тролейбусів «Шкода-14тр» 1986-1991 рр. випуску, частина з яких придбана уживаними після 2012 року, частина – ще радянських поставок, з яких справні 7. Є й один куплений у 2015 р. старий зчленований тролейбус «Шкода-15тр» 1991 р. випуску.

Крім цього, є зчленовані тролейбуси, придбані уживаними після 2016 року. Це п’ять машин Gräf & Stift GE112 M16 1994 р. випуску (3 несправних), 17 частково низькопідлогових тролейбусів Gräf & Stift NGT204 M16, з яких 11 в експлуатації, 1 несправний та 5, куплені в 2021 р. введено в експлуатацію.

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, також в Івано-Франківську є 17 низькопідлогових тролейбусів Volvo V 7000 AT 2000-2001 рр. випуску, з яких 3 в експлуатації, 1 несправний, а ще 14 не введено в роботу після придбання.

Читайте також: У Франківську потрібні донори з ІІ групою крові

Категорії
Місто
Новини
Loading...