Три дні переховувалися на вокзалі: у Франківську допомогли мамі з сином, які втікали від тирана. ФОТО

ещодавно до Івано-Франківського благодійного фонду «Час добра та милосердя» звернулася мати з сином з Коломийщини, які три дні переховувалися на вокзалі в обласному центрі....

ещодавно до Івано-Франківського благодійного фонду «Час добра та милосердя» звернулася мати з сином з Коломийщини, які три дні переховувалися на вокзалі в обласному центрі.

Про це повідомила голова фонду Валерія Кушніренко.

За словами жінки, вони з сином втекли, бо їх “дуже лупцювали”. Більше так жити не могли, тому попросили допомоги.

Коли мама з сином приїхали, напередодні свята Св. Миколая, ми були шоковані. Змучені, брудні, з промоклими ногами. Наталі – 43 роки, Іванові — 15. Їхня історія моторошна. Виявляється новорічна ялинка, гірлянди і святковий стіл на Святвечір для когось можуть бути лише мрією. Не тому, що нема грошей купити, а тому, що не дозволяють. Кусок ковбаси треба швидко з’їсти під ковдрою – поки не побачили. Мусиш бути обачним, бо можуть тицьнути обличчям у каструлю з супом, відлупцювати за те, що горня стоїть якось не так, можуть навіть штиркнути ножом або ганятися за тобою з сокирою, – зазначила Валерія Кушніренко.

Саме так жили ці двоє останні 15 років, батько-тиран перетворив їхнє життя на пекло.

Постраждала зауважила, що так було не завжди. На початку стосунків він піклувався про неї, разом займалися господарством. Чоловік був на 22 роки старший, “бачив життя і, думала, біля нього буде надійно” .

Але після народження сина його ніби підмінили. Спершу заявив, що сидітиме з дитиною, а дружина нехай іде заробляти гроші. Вона гарувала по заводах і будівництвах. Приходила додому, а там вічні скандали. Чоловікові весь час щось було недогода, – розповідає потерпіла.

Потім почав й лупцювати. Часто намотував її волосся на руку і бив нею об стінку. Всі гроші, які заробляла жінка, жорстко контролював. Ні з ким не дозволяв спілкуватися, а сина всіляко ображав.

Вони не мали куди подітись: ні родичів, ні друзів. Поліцейські забирали чоловіка у відділок, а через кілька годин відпускали.

Він ставав ще лютіший: так воював у хаті, що треба було втікати куди очі бачать. Остання крапля була напередодні Миколая, коли чоловік відгамселив Наталю за те, що на роботі в неї вкрали телефон і гроші. Син поліз захищати маму – теж добряче отримав. Ганявся за ними з ножем. Коли заснув, вони зібрали найнеобхідніше і втекли, – розповіли у благодійному фонді.

Поїхали до Коломиї, потім до Франківська. Щоб мати за що купити їсти, жінка за півтори тисячі продала своє довге волосся.

Кілька днів ночували на вокзалі. Жінка ніяк не могла знайти роботу – всі вакансії в газетних оголошеннях вже були зайняті.

На щастя, трапилися хороші працівники на вокзалі, порадили звернутися до нас, знайшли номер. Ми орендували для сім’ї квартиру, допомогли з одягом, також відгукнулися благодійники – привезли продукти та придбали для Івана повністю новий одяг. Наталя вже кілька тижнів працює прибиральницею. Вдома порядок, чистота і нарешті спокій. А головне – новорічна ялинка і гірлянди.

Іван зараз навчається на кулінара в аграрному училищі в Коломийському районі, але мріє здобути освіту психолога – щоб помагати жінкам, котрі пережили домашнє насилля.

Щиро будемо вдячні за підтримку для цієї родині продуктами, також одягом для Івана, або можна допомогти фінансово.

Реквізити:

ПриватБанк: 5169 3305 2215 1635 – Кушніренко Валерія. Обов’язково в призначенні платежу вказувати “Для Івана”.

Рахунок IBAN:
UA313366770000026005052549009
EGRPOU – 42732425
Найменування отримувача – Благодійна організація “Час добра та милосердя”

Читайте також: У Делятині автомобіль в’їхав у дерево: є травмований

Категорії
Життя
Новини
Loading...