“Від успіху кожної людини складається успіх країни”: у Франківську голови громад вирішують, як розвивати Україну. ФОТО

П’ятого лютого в Івано-Франківську проходить форум “АМУ єднає Україну”. Цього року Асоціація міст України святкує 30-річчя, і цей форум започатковує низку заходів з відзначення...

П’ятого лютого в Івано-Франківську проходить форум “АМУ єднає Україну”.

Цього року Асоціація міст України святкує 30-річчя, і цей форум започатковує низку заходів з відзначення ювілейної дати, пише “Галка”.

На форумі зібралися більше 150 голів громад України, зокрема і мер Києва Віталій Кличко, представники центральної влади та народні депутати.

У рамках форуму проходить відкрита дискусія “Об’єднання України через розвиток муніципалітетів” та перший етап Всеукраїнського відбору до 30-річчя АМУ “Успішна громада”.

Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко зазначив, що дуже радий бути сьогодні зі своїми колегами. А також назвав Івано-Франківськ – чудовим містом.

«Не таємниця, що самоврядування є базисом демократії, це фундамент. І дуже важливо, щоб воно розвивалося, щоб кожна людина у громаді розуміла, що вона впливає на свій район, місто, країну. Зараз люди уже відчувають, як буде розвиватися громада. І показником цього є рівень підтримки міських голів у країні. Потрібна обов’язкова співпраця центральної і місцевої влади. А на законодавчому рівні треба зафіксувати ключові критерії того, де і хто має свої повноваження. Від успіху кожної людини та громади складається успіх країни”.

Також Віталій Кличко подякував іншим головам громад, які довірили йому очолювати Асоціацію:

“Нас об’єднує земля, минуле і майбутнє, і від місцевої влади залежить дуже багато. Найголовніше питання на сьогодні – незалежність і цілісність нашої держави, і це теж лежить на плечах місцевого самоврядування. Ми повинні бути готові до можливої агресії проти України. Треба, щоб розвивалася територіальна оборона. Пліч-о-пліч ми йдемо розвивати та відстоювати інтереси країни”.

Серед інших важливих питань голова АМУ виокремив програму проходження опалювального сезону та протидію новій хвилі коронавірусу.

“Це глобальні пункти, але питань насправді набагато більше. Бо кожне місто – це живий організм зі своїми проблемами. І ми пишаємося, що відстоюємо інтереси міст, їхніх мешканців. Асоціація об’єднує майже тисячу громад, нас об’єднують не політичні прапори, а один прапор – прапор України. Тому вкрай важливо і надалі об’єднувати наші зусилля”, – додав Кличко.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зауважив, що 30 років діяльності Асоціації – це вже великий відрізок:

“Нам приємно, що з кожним роком Асоціація стає все більшою платформою для лобіювання інтересів місцевих мешканців. Наше регіональне відділення об’єднує 62 громади, вони вступили в Асоціацію, і нині більшість з них є присутні на заході. 30 років – це успішна історія, це організація, яка вже є передовою”

Народний депутат України Едуард Прощук радий, що святкування 30-ліття Асоціації міст України розпочинається саме в Івано-Франківську:

“Дуже важливо, що ми маємо змогу провести такий захід. Наше регіональне відділення АМУ об’єднує всі 62 громади. І це вперше в Україні регіональне відділення об’єднало всі без виключення громади регіону. Сьогодні на форумі буду розмовляти про екологічні питання, це мій напрямок. Хочу підняти питання: екоосвіти, збереження природніх ресурсів, зокрема, водних, та багато інших актуальних питань. Адже екологія наскрізна, вона стосується кожного. Йдеться про здоров’я майбутніх поколінь, про збереження природи і, скажімо, гармонійні відносини природи та людини”.

Також Едуард Прощук зауважив – важливо, аби екоосвіта стала пріоритетом для дошкільних та шкільних навчальних закладів.

“Ще говоритиму про загальноукраїнську соціальну програму “Питна вода”. Про те, які маємо успіхи, напрацювання та плани”, – додав нардеп.

Довідково. Асоціація міст України – всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, яка об’єднує близько тисячі громад – сіл, селищ, міст. АМУ створена у 1992 році, щоб захищати права та інтереси територіальних громад, сприяти їх соціально-економічному і культурному розвитку.

Читайте також: Цьогоріч капремонту вуличного освітлення у Калуші не буде

Категорії
Влада
Новини
Loading...