В Івано-Франківську приблизно 150 представників органів місцевого самоврядування взяли участь у форумі “Асоціація міст єднає Україну”. Пише Суспільне
У програмі форуму, який організували до 30-річчя асоціації — обговорення проблем опалювального сезону, енергозбереження, координація дій в умовах нової хвилі COVID-19 та російської агресії, розповів голова Асоціації міст України, міський голова Києва Віталій Кличко.
“Нам потрібно зробити так, щоб нова хвиля COVID-19 не вдарила знову суттєво по економіці, по здоров’ю громадян. І це також лежить на плечах місцевих громад і міських голів. Нам потрібна чітка координація. І ключове завдання – ми повинні бути готовими до можливої агресії проти України. Тому, координація наших дій, обмін досвідом, підготовка до територіальної оборони і підготовка кожного з міст на випадок надзвичайних ситуацій — це такі ключові, глобальні пункти нашої програми”, — розповів Віталій Кличко.
Серед учасників форуму є представники місцевого самоврядування Івано-Франківської, Волинської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків каже, що це — можливість обмінятися досвідом із колегами.
“Я тішуся, що сьогодні до нас в Івано-Франківськ приїхало понад 150 голів громад, які представляють різні регіони. Це є дуже важливо щодо спілкування, щодо обміну досвідом, щодо подолання певних проблем. Для міських голів немає нічого поганого у тому, щоб ми, наприклад, копіювали один від одного якісь хороші речі. Навпаки це є надзвичайно важливо”, — розповів Руслан Марцінків.
Серед питань, які учасники розглянули на форумі — фінансове забезпечення територіальних громад. Зі слів Руслана Марцінківа, внаслідок реформи децентралізації сума надходжень у бюджет громади зросла. Проте зросли і видатки і тому, каже міський голова Івано-Франківська, він вважає реформу ще не завершеною.
“Ми повинні йти до того, що буде суспільний договір і буде діяти, скажімо, та хартія вольностей, яка підписана. Тобто, я вважаю, що громади мають чітко знати і планувати свої бюджети, свої видатки не на один рік, а на 5-10 років. Це може бути тільки тоді, коли буде такий, умовно кажучи, договір — 50% всіх грошей держави залишатиметься на місцях, у громадах. Тоді буде порядок, тоді буде, відповідно, розуміння того, хто за що відповідає, які є повноваження”, — сказав Руслан Марцінків.
У рамках форуму відбудеться перший етап Всеукраїнського відбору до 30-річчя Асоціації міст України “Успішна громада”. Також під час форуму працює виставка бізнесу західного регіону України.
Читайте також: “Від успіху кожної людини складається успіх країни”: у Франківську голови громад вирішують, як розвивати Україну. ФОТО