На Франківщині затримали учасника партії Віктора Медведчука “Український вибір”

Контррозвідка Управління СБУ в Івано-Франківській області затримала учасника партії Віктора Медведчука «Український вибір». Про це повідомляє управління СБУ в Івано-Франківській області. За даними слідства, він займався...

Контррозвідка Управління СБУ в Івано-Франківській області затримала учасника партії Віктора Медведчука «Український вибір».

Про це повідомляє управління СБУ в Івано-Франківській області.

За даними слідства, він займався підготовкою до повалення конституційного ладу в Україні, координуючи свої дії з представниками російських спецслужб.

Житель Києва, колишній радянський офіцер з бойовим досвідом, вступив до партії Віктора Медведчука у 2015 році. Активно просував у публічному просторі антидержавні проросійські наративи про «внєшнєє управлєніє» та «одін народ». Обстоював необхідність т. зв. «народовладдя» та закликав «брати владу в свої руки».

Знову активізувався напередодні російського повномасштабного вторгнення. На випадок приходу росіян у нього була готова концепція «народного самодержавства». Вона передбачала захоплення влади та зміну зовнішньополітичного вектору.

План включав розпуск органів влади, зміну конституційного ладу на так зване «народне віче», повалення фінансово-банківської системи, економічної системи, міжнародних відносин, земельних відносин, а також проведення «вічового суду» над представниками влади та опозиції.

Підтримував постійний контакт з представниками російських спецслужб. У координації з ними створив разом зі своїми однодумцями розгалужену мережу фейкових громадських організацій на території України. Ці організації використовувалися для насадження антиукраїнських ідей, майбутньої реалізації планів зі зміни влади, а також з метою пошуку відповідного фінансування.

Під час обшуків за місцями проживання та реєстрації фігуранта слідчі СБУ вилучили:
– документацію та печатки “громадських організацій”;
– заборонену символіку;
– лист з адміністрації президента рф про отримане звернення;
– стартові пакети російського мобільного оператора;
– комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, чорнові записи з доказами протиправної діяльності.

Вирішується питання щодо оголошення фігуранту підозри за ст. 109 Кримінального кодексу України – дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.
Викриття протиправної діяльності проводили слідчі й оперативники Управління СБУ в Івано-Франківській області у взаємодії з Департаментом контррозвідки СБУ та Головним слідчим управлінням СБУ за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Категорії
КРИМІНАЛ
Новини
Loading...