Громади Франківщини отримали побутову техніку для прихистків, де живуть переселенці. ФОТО

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” передала набори побутової техніки для прихистків, де проживають внутрішньо переміщені особи (ВПО). Закупили необхідне для потреб людей у рамках...

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” передала набори побутової техніки для прихистків, де проживають внутрішньо переміщені особи (ВПО). Закупили необхідне для потреб людей у рамках проєкту “Простори підтримки” завдяки фінансовій допомозі від гуманітарної організації CORE (Community Organized Relief Effort).

Попередньо через конкурс з 60 поданих заявок було відібрано 20 прихистків, які отримали повний набір побутової техніки (холодильник, пральна машина з вбудованою сушкою, мікрохвильова піч, мультиварка, електрочайник, фен, праска), та ще 10, яким передадуть міні-набори (мікрохвильова піч, мультиварка, електрочайник, фен, праска).

За словами керівниці “Молодої Просвіти Прикарпаття” Євгенії Бардяк, придбана техніка має закрити частину побутових запитів людей, які тимчасово мешкають у школах, садках та гуртожитках.

Заклади, що отримали техніку, приймають по декілька десятків людей з гарячих точок. Їх приміщення здебільшого не підлаштовані під житлові умови, а людям необхідно десь готувати їжу, прати одяг. Наш проєкт якраз має закрити ці базові побутові потреби, доступ до яких внутрішньо переміщені особи втратили через війну, – каже Євгенія Бардяк.

Загалом, на участь у проєкті заявки подали 35 територіальних громад Івано-Франківської області. Кожна з них має від одного до приблизно п’яти таких прихистків. За словами голови Вигодської територіальної громади Миколи Мацалака, зараз навантаження на громади збільшилося.

Від початку повномасштабної війни ми приймаємо внутрішньо переміщених людей сотнями і їм потрібен новий дім. Комусь тимчасовий, а дехто вже немає куди повертатися. Тому щиро дякуємо всім, хто допомагає нам створити кращі умови для життя цих людей у громадах.
Вся підтримка, яка до нас надходить є видимою і відчутною, – зазначив Микола Мацалака.

На Прикарпатті такі прихистки відкрилися й у приміщеннях благодійних, релігійних організацій. Однією з причин їх появи є велика кількість ВПО в області, які не мали змоги з тих чи інших причин отримати окреме житло.

У такий складний час ми всі об’єднуємо сили, зокрема, громадянське суспільство і влада. Разом
вдається розв’язувати проблеми, які виникли через війну, у рази швидше, ніж коли працюємо окремо.
Починаючи з 24 лютого громади Івано-Франківської області вже прийняли 145 тисяч ВПО. Частина з них повернулася додому. Зараз на Прикарпатті залишаються у переважній більшості мешканці східних регіонів та півдня України, – повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Окрім передачі техніки громадам, команда організації планує відвідати кожен з тридцяти підтриманих закладів, щоб поспілкуватися з ВПО, детальніше вивчити інші їхні потреби, а також записати деякі історії людей, на основі яких буде створено виставку портретів і соціальні відеоролики.

Категорії
Новини
Новини
Loading...