На ринку праці зростає кількість вакансій для кандидатів без досвіду роботи – дослідження

Причини такої тенденції – оптимізація бізнесів і активність сфери ритейлу в пошуку персоналу. Кількість пропозицій роботи для шукачів, які тільки починають кар’єрний шлях або...

Причини такої тенденції – оптимізація бізнесів і активність сфери ритейлу в пошуку персоналу.

Кількість пропозицій роботи для шукачів, які тільки починають кар’єрний шлях або шукають роботу в новій для себе професії, на ринку праці збільшується відчутними темпами.

Пише УНІАН.

“Українські роботодавці все частіше готові брати на роботу кандидатів без досвіду. Кількість пропозицій роботи для тих, хто тільки починає кар’єрний шлях або шукає роботу в новій для себе професії, збільшується відчутними темпами. У липні вакансії для фахівців без досвіду і студентів витіснили з другого місця рейтингу найбільш затребуваних професій ІТ-сфери”, – йдеться в повідомленні.

У загальній структурі ринку праці вакансії для фахівців без досвіду займають 12,7% від усіх актуальних. Як зазначили аналітики grc.ua одна з причин такої тенденції полягає в тому, що власники компанії проводять оптимізацію своїх бізнесів, тобто шукають способи економити. Їм простіше найняти недорогого фахівця без досвіду і навчити його необхідним знанням і навичкам на практиці, ніж приймати в штат фахівця з високою заробітною платою. Ще однією причиною є те, що сфера рітейлу активно відновлює пошук персоналу.

“Однак і активність пошуковців без досвіду значно збільшилася в останні місяці. До війни на одне робоче місце в цій категорії претендували 5-8 осіб. З квітня конкуренція між кандидатами без досвіду роботи становила вже від 14 до 15 осіб на одне робоче місце. У серпні знайти роботу фахівцю без досвіду стало ще важче. На одну вакансію претендує вдвічі більше – 28 претендентів”, – сказано в повідомленні.

Прогнозовано, кандидатам без досвіду більшість роботодавців пропонують невисоку заробітну плату. Майже половина роботодавців (47%) пропонують зарплату в 6000-9100 грн; 35% пропонують від 9100 до 12200 грн; 10% – від 12200 до 15300 грн. 5% роботодавців готові платити співробітникам від 15300 до 18300 грн і 3% – понад 18300 грн.

Відзначається, що в середньому пропонована заробітна плата для фахівців без досвіду значно нижче, ніж середня зарплата серед усіх вакансій в липні, яка за даними grc.ua, склала 22 460 грн.

“Натомість роботодавці часто пропонують зручний графік роботи. Працювати класичний повний день вимагає лише 34% з них. На гнучкий графік можна розраховувати в 36% випадків, на змінний графік роботи – у 29%. Можливість працювати дистанційно вказана лише в 1% актуальних вакансій. “Дистанційка” є рідкісним явищем, адже найчастіше фахівців без досвіду беруть на посади, які вимагають фізичної присутності”, – зазначили аналітики кадрового порталу.

Що стосується найпопулярніших вакансій, то лідером є сфера рітейлу: на продавців припадає 40% актуальних вакансій. На другому місці – оператори АЗК (17%). П’ятірку лідерів замикають три професії зі сфери сервісу і роботи з клієнтами: Таємний покупець (13%), таємний перевіряючий (8%), менеджер з продажу (3%).

У другу п’ятірку популярних вакансій входять фахівець WMS систем (3%); адміністратор торгового залу (3%); оператор-касир банку (2%); координатор проектів (2%); офіціант (2%).

Зазначається, що найбільше вакансій для новачків розміщують столичні роботодавці (на Київ припадає 12% вакансій). Захід відстає лише трохи: Львівська область – 10%, Івано-Франківська область – 9%. Віддаленість від лінії фронту дозволяє місцевим ринкам праці працювати більш-менш нормально. Хоча прикордонна Сумська область також тримає марку-9%. Замикає п’ятірку Дніпропетровська область – 6%.

Категорії
Новини
Новини
Loading...