“Газпром” погрожує скоротити потоки газу до Європи через Україну – Bloomberg

Український маршрут є останнім трубопроводом, що залишився, по якому російський газ доставляється в Західну Європу. У той момент, коли холодні зимові температури змусять європейців...

Український маршрут є останнім трубопроводом, що залишився, по якому російський газ доставляється в Західну Європу.

У той момент, коли холодні зимові температури змусять європейців почати використовувати свої запаси газу, “Газпром” погрожує скоротити потоки газу, що направляються через Україну.

Про це повідомляє Bloomberg, зазначивши при цьому, що скорочення потоку може відбутися вже наступного тижня.

Як зазначається в матеріалі, український маршрут є останнім трубопроводом, по якому російський газ доставляється в Західну Європу, а трейдери готуються до того, що потоки на цій лінії також будуть обмежені.

“Газпром” попередив, що з 28 листопада обмежить обсяги транзиту відповідно до обсягу газу, що не дійшов до молдавських споживачів. Маршрут також використовується для подальших перевезень до Європи, але вже в значно зниженому обсязі.

У Європі є побоювання, що проблема з Молдовою може стати початком повного закриття, оскільки суперечки з приводу договірних положень і регулювання були характерною рисою кризи в економічних зв’язках між Росією і Заходом. Навіть при більш повних, ніж зазвичай, запасах, що забезпечують деякий буфер, зима без російського газу стане проблемою для Європи.

Як йдеться в матеріалі, за підрахунками “Газпрому”, на цей час Україна накопичила 52,52 млн кубометрів газу, призначеного для Молдови, йдеться в повідомленні. Якщо ці дисбаланси збережуться, “Газпром” почне скорочувати поставки в Україну з 10:00 28 листопада. Зараз “Газпром” відправляє в Європу близько 43 млн кубометрів газу на добу через Україну.

Категорії
Новини
Новини
Loading...