В УПЦ МП у Франківську виявили шеврони «донських козаків» та літературу про «штучну Україну». ФОТО

Співробітники СБУ та Нацполіції знайшли під час обшуків у Почаївській духовній семінарії та Івано-Франківській єпархії УПЦ МП велику кількість антиукраїнських матеріалів. Як повідомляє пресслужба СБУ,...

Співробітники СБУ та Нацполіції знайшли під час обшуків у Почаївській духовній семінарії та Івано-Франківській єпархії УПЦ МП велику кількість антиукраїнських матеріалів.

Як повідомляє пресслужба СБУ, правоохоронці виявили літературу, в якій заперечується існування українського народу, його мови, а також саме право України на державність, і навпаки наголошується, що це нібито штучно створена «ворогами Росії» держава.

Також спецслужба знайшла брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії.

Більшість літератури – авторства російських діячів за видавництва російських друкарень.

Крім того, СБУ виявили в одному з підсобних приміщень Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП) шеврони та символіку “великого войска Донского” – незаконного збройного формування, яке у 2014 році допомогло росіянам окупувати частину Донецької та Луганської областей. Наразі спецслужба вивчає походження цих речей.

На підставі речових доказів СБУ відкрила два кримінальні провадження за 161 статтею Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Відзначимо, обшуки в Почаївській духовній семінарії відбулися 25 листопада, на Івано-Франківщині – напередодні, 27 листопада.

Категорії
КРИМІНАЛ
Новини
Loading...