На Прикарпатті відкрили інклюзивну сенсорну кімнату для дітей

Сенсорну кімнату для дітей з особливими освітніми потребами відкрили у Галицькому інклюзивно-ресурсному центрі, що на Івано-Франківщині. Відвідують його діти з чотирьох громад — Бурштинської,...

Сенсорну кімнату для дітей з особливими освітніми потребами відкрили у Галицькому інклюзивно-ресурсному центрі, що на Івано-Франківщині. Відвідують його діти з чотирьох громад — Бурштинської, Дубовецької, Більшівцівської та Галицької.

Про це розповіла Суспільному директорка цього закладу Мар’яна Палагнюк.

Загалом на обліку у Галицькому інклюзивно-ресурсному центрі перебувають 155 дітей, розповідає директорка закладу Мар’яна Палагнюк.

За її словами, для нової ресурсної кімнати придбали оснащення на 180 тис. грн — загалом 25 речей, говорить керівниця центру. Це, зокрема, світловий дощ, соляна лампа, бульбашкова колона, дзеркало “Безкінечність”, сенсорна ковдра, яка важить 5 кг. А ще — сухий душ та сухий басейн.

Гроші на обладнання заклад отримав від UCAID, написавши конкурсний грант в межах проєкту “Мережа радників з інклюзії”. Започаткувала цю ініціативу громадська спілка “Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю”, розповідає її голова Микола Надулічний.

“Ми їм допомагаємо консультаціями, літературою, а також налагодити співпрацю з міжнародними партнерами”, —каже Надулічний.

Існує інклюзивно-ресурсний центр у Галичі п’ять років, розповідає голова Галицької громади Олег Кантор. Він пояснює:

“У нас є договори про співпрацю з громадами, які сприяють у вирішенні певних потреб нашого центру. Наприклад, ми хочемо відремонтувати приміщення, яке розташоване поряд з центром”.

Галицький інклюзивно-ресурсний центр на сьогодні відвідують 15 переселенців. Здебільшого тут — індивідуальний підхід, розповідає практична психологиня установи Анна Кузюк.

“Ми довго чекали на обладнання саме цієї кімнати, тому що тут діти можуть порелаксувати, подолати свої негативні емоції, покращити свій емоційний стан. Дітям тут дуже подобається, вони почувають себе в безпеці”, —каже психологиня.

Категорії
Новини
Новини
Loading...