З 1 квітня рецептурні ліки продаватимуть за електронними рецептами: як впроваджуватимуть зміни на Прикарпатті

З 1 квітня 2023 року рецептурні ліки продаватимуться в аптеках за електронними рецептами. Аби отримати рецепт, пацієнт повинен бути зареєстрованим в електронній системі охорони...

З 1 квітня 2023 року рецептурні ліки продаватимуться в аптеках за електронними рецептами. Аби отримати рецепт, пацієнт повинен бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я, а також прийти на прийом до лікаря.

Про це Суспільному розповіла завідувачка фармацевтичного відділу при департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської обласної військової адміністрації Мар’яна Тимчук.

З її слів, перелік рецептурних ліків не змінюється. Електронний рецепт буде потрібен на всі ті препарати, які раніше продавали за паперовими рецептами.

“Це будуть знеболювальні та гормональні препарати, зокрема й контрацептиви. Також — антидепресанти, протисудомні та снодійні ліки й навіть деякі від кашлю. Окрім цього, планують деякі вітаміни віднести до електронного рецепта”, — каже Мар’яна Тимчук.

Завідувачка фармацевтичного відділу при департаменті охорони здоров’я розповідає: виписати електронний рецепт може лікар будь-якої спеціальності державного, комунального або ж приватного медзакладу. Пацієнт, який потребує таких ліків, має бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я.

“Зараз у нас є дуже велика проблема. Це — самолікування. Із запровадженням змін воно зменшиться. Буде контролюватися і дозування, і приймання ліків”, — каже Мар’яна Тимчук.

Лікарка-терапевтка міської поліклініки № 1 Леся Луців розповідає: електронні рецепти дадуть змогу посилити контроль лікарів за пацієнтами.

Ми будемо знати, чи пацієнт приймає препарат. Також, бувало, що у паперових рецептах пацієнти собі змінювали дату. Тут — контроль, звичайно. Дистанційно ліки не виписуються. Обов’язково огляд лікаря має бути.

Якщо це стосується антибактеріальних, то ще мають бути лабораторні показники. Дистанційно ми користуємося, якщо препарати при гіпертонії, бронхіальній астмі. Тобто ті, які приймають на постійній основі”, — каже Леся Луців.

Після того, як лікар оформив електронний рецепт, пацієнт отримає його номер та унікальний код підтвердження, який потрібно повідомити в аптеці під час купівлі медикаментів, розповідає завідувачка аптеки Вікторія Ганга.

Якщо пацієнти — старшого віку (не всі мають телефони), лікар може видрукувати на бланку і там будуть усі дані. Я вводжу номер рецепта в систему, код. Людина вибирає сама лікарський препарат відповідно до свого бюджету.

Для нас це буде досить зручно. Не треба буде випитувати в пацієнта, що йому потрібно, його захворювання. Ми все будемо бачити”, — каже Вікторія Ганга.

Електронний рецепт дійсний місяць, а на ліки, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини — 10 днів. За словами Мар’яни Тимчук, дотримання електронних рецептів контролюватиме Держлікслужба. Перевірки можуть бути плановими або ж за скаргами пацієнтів.

За умови технічних проблем лікарі мають право виписувати паперові рецепти.

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...