«Прикарпаттяобленерго» планує встановити 53 тисячі смарт-лічильників

АТ «Прикарпаттяобленерго» в 2023 році планує замінити 53 тисячі приладів обліку на сучасні смарт-лічильники за власний кошт. Пише Голос-Інфо з посиланням на Прикарпаттяобленерго В...
Electrical equipment.energy meter is a device that measures the amount of electric energy consumed by a residence, a business, or an electrically powered device

АТ «Прикарпаттяобленерго» в 2023 році планує замінити 53 тисячі приладів обліку на сучасні смарт-лічильники за власний кошт.

Пише Голос-Інфо з посиланням на Прикарпаттяобленерго

В цьому році смарт-лічильники встановлять на території Івано-Франківської, Лисецької, Калуської, Рожнятівської, Долинської, Коломийської, Косівської, Надвірнянської, Богородчанської та Яремчанської служби експлуатації електромереж.

Смарт-лічильники, інтелектуальні лічильники або ж «смарти» виготовлені з електронних компонентів та не мають механічних рухомих частин. Вони вирізняються серед звичайних лічильників більшою функціональністю, адже не лише вираховують кількість спожитої електроенергії, а також можуть мати наступні функції:

  • – передавати показники;
  • – рахувати споживання електроенергії по зонах доби;
  • – вимірювати параметри мережі (напруги тощо);
  • – захищати від критичних коливань напруги;
  • – передавати інформацію енергокомпанії про аварійні ситуації в мережі;
  • -тривалий час зберігати в пам’яті лічильника інформацію, яка може бути зчитана для подальшої обробки чи аналізу.

Смарт-лічильники надають можливість економити гроші без зміни енергоспоживання за рахунок переходу на зонний облік. “Розумний лічильник” рахує споживання по зонах доби. Тож, якщо вмикати потужні електроприлади в цей час, наприклад, бойлер, теплу підлогу або електродуховку, можна відчутно зменшити рахунок.


Також регулярне дистанційне зчитування показників лічильника забезпечує формування квитанцій з фактичними даними щодо кількості спожитої електроенергії, у разі якщо прилад обліку працює в складі автоматизованої системи обліку електроенергії. Тобто лічильник сам передає в енергокомпанію об’єм спожитої електроенергії. На основі цих показів постачальник електроенергії формує рахунок. Це дуже зручно для тих споживачів, які регулярно забувають передати показники з 30-го по 3-тє число – їм достатньо, отримавши квитанцію, звірити вказані в ній показники з лічильником.

Категорії
Комуналка
Новини
Loading...