У гірських селах прикарпатцям доведеться долати до 15 км, щоб отримати пенсію

Внаслідок реформи “Укрпошти” гірські села, зокрема Голошина і Гринява у Білоберізькій громаді, що на Івано-Франківщині, менш як за місяць залишаться без листоноші. Через це...

Внаслідок реформи “Укрпошти” гірські села, зокрема Голошина і Гринява у Білоберізькій громаді, що на Івано-Франківщині, менш як за місяць залишаться без листоноші.

Через це пенсіонери та люди з інвалідністю, які там проживають, не зможуть вчасно отримувати поштові послуги, продукти та ліки, йдеться в сюжеті Суспільного. 

Відстані від населених пунктів до єдиного у громаді стаціонарного відділення “Укрпошти” можуть сягати 15 км, а пересувні відділення або не доїжджають через погані дороги, або працюють лише упродовж двох годин.

Жителька Голошини Василина Паучак працювала листоношею “Укрпошти” 35 років. Вона вимагає залишити цю посаду в їхньому селі. Інакше, каже жінка, отримувати пенсії, листи, газети, продукти, ліки або сплачувати комунальні послуги жителям села буде дуже складно, а для когось — і зовсім неможливо.

“Та як нас тут залишити, як бідних? Одну людину не можуть уже утримати! Та до чого ця організація уже?” — запитує Василина.

У селі Голошина, що має протяжність 30 км, проживають понад 400 людей. Місцеві кажуть, що пересувні відділення “Укрпошти” не доїжджають сюди через погані дороги й складне розташування села, а до єдиного у громаді стаціонарного пункту в селі Гринява треба йти пішки 15 км.

“Ну та я вже не годна в ту Гриняву йти, я вам кажу, що не годна і все”, — говорить Василина Паучак.

“То не те, що лише ти. То всі не годні”, — додає житель села Юрій Дроняк

Листоноша Оксана Шарабуряк: 24 км гірських доріг пішки та 3 тис. грн зарплати

Листоношею в селі Голошина наразі працює Оксана Шарабуряк. Жінка розносить людям пошту та інші необхідні речі упродовж 20 років. Вона обслуговує 435 жителів, зокрема 42 пенсіонерів, з яких десятьом — більш як 80 років. Працює Оксана Шарабуряк щовівторка і щоп’ятниці із 7:00 до 16:00.

“Приїжджаю на пошту, отримую гроші, товари першої необхідності: макарони, олію. У людей вдома беремо за електроенергію. Деколи буває, що в сільську раду навіть оплачуємо податки”, — каже Оксана Шарабуряк.

Маршрут Оксани Шарабуряк — це 24 км гірських доріг, які вона долає переважно пішки. Він, зі слів жінки, починається у Гриняві й завершується у присілку Гостівець, де мешкають четверо пенсіонерів.

Жінка працюватиме листоношею ще менш як місяць. Після цього, розповідає, посаду із зарплатою орієнтовно 3 тис. грн скоротять.

“Там, поміж хати, треба ще до кожного перейти. Бо є такі старі пенсіонери, що вони не виходять на вулицю. Їм потрібно принести все додому. З Голошини автобуса немає. Якщо мене скоротять, я навіть не знаю, хто буде ходити за цими грішми в Гриняву”, — каже Оксана Шарабуряк.

Жителька Гриняви Василина Грималюк завдяки листоноші отримувала газети, ліки, пенсію і продукти. Сама піти в стаціонарний пункт “Укрпошти” жінка вже не в змозі.

“Що ми варті без листоноші? Та й газети повиплачували до нового року. Я шість екземплярів виписала, та й що? Та й хто мені газету принесе? Та ми без листоноші, як без рук, залишаємося”, — говорить Василина Грималюк.

Категорії
Гроші
Новини
Loading...