Минув перший понеділок серпня, а отже традиційно понад півсотні франківців прийшли на прийом до міського голови Руслана Марцінківа. Майже 6 годин міський голова спілкувався із мешканцями. Переважно це пенсіонери та військові. Комусь не вистачає коштів на лікування, хтось просить фінансової підтримки у встановленні індивідуального опалення або ж покращення благоустрою. Зокрема, мешканці двору Молодіжна 43,45 скаржаться на стан міжбудинкових проїздів. Кажуть, навіть зараз, у критичний час, місто не повинно зупинятися. Необхідно знайти баланс: і військовим допомагати, і щоби місто продовжувало жити і розвиватися.
«Погане дорожнє покриття, ями, калабані, і хочемо, щоби їх не було. Сучасний світ, має бути гарно. Ми працюємо і платимо податки в місті Івано-Франківську, і хочемо з тих податків мати хоч якийсь компроміс, в тому плані, щоби під’їхати до будинку, підійти до будинку, з дитячим візочком, автомобілем, пішки. А практично на сьогодні це є не добре. Тому всі будують дороги, в тому числі і президент, а ми до хати хочемо», – каже мешканець вулиці Молодіжної Віктор Будяк.
56-річний франківець Василь Човган – колишній військовослужбовець 102 бригади. Призвали чоловіка на службу на другий день повномасштабного вторгнення. Після поранення восени 2022-го став інвалідом ІІ групи, тому комісований. Розповідає, після отриманого поранення йому важко пересуватися, а біля будинку, де живе, й поготів. На Хотинській 2, каже пан Василь, ситуація катастрофічна. Під дорогою утворився підземний басейн, куди стікає вся дощова вода. Щоби запобігти трагедії, просить місто звернути увагу на цю ділянку дороги.
“Зробити щось з дорогою, тому що нас там затоплює, а зараз, коли дощі падали, там зробило собі басейн підземний, то вода збирається. Хтось провалиться і може хтось потонути. Щось треба терміново робити, бо буде трагедія. Там кусочок дороги і в кожній хаті воїни живуть. Я воював, другі хлопці з другої хати ще воюють. Три хати і з кожної хати воюють. Там тої дороги небагато, але затоплює дуже. Там низовина і все туди стікає. Нехай затопить нас або хтось провалиться втопиться, тоді що, хто буде відповідати за це?”, – розповідає мешканець Хотинської 2, інвалід війни 2 групи Василь Човган.
Окрім благоустрою багато прохань до міського голови допомогти у встановленні індивідуального опалення. 71-річна Марія Тимофічук прийшла на прийом, представляючи мешканців будинку на вулиці Сотника Сергія Дідича. Тут тривають роботи по заміні труб для подальшого встановлення автономного опалення. Частину робіт вже зроблено, на решту – забракло коштів. Адже в кожній з квартир проживають пенсіонери, тому для них це непідйомні цифри.
“Ми робимо індивідуальне опалення і дуже багато коштів пішло на заміну водяних труб, а тепер ще міняти газові, бо не відповідають нормам. Тому що в нас було 68 газових плиток, а тепер треба 68 газових плиток плюс 68 газових котлів. І тому та труба не відповідає нормам і її треба замінити. Лишилися самі пенсіонери: від 70 до майже 90 років. Пенсія мала, а вимоги великі. Одним словом більше 300 тисяч треба на трубу і на ті газові стояки”, – каже мешканка вулиці Сотника Сергія Дідича Марія Тимофійчук.
Завершився прийом громадян близько 19.00. За цей час міський голова Руслан Марцінків прийняв усіх людей, які прийшли з різними проблемами. Каже, у воєнний час особливо необхідно чути і вирішувати проблеми мешканців нашої ТГ.
“Люди дуже багато звертаються, просять. І дуже багато військовослужбовців приходять і все-таки питання благоустрою є. Звісно, що і матеріальна допомога, і допомога на лікування, але входить в трійку найбільших проблем – це все-таки благоустрій. Звертаються, щоб проїзди, ями полатати, дороги поробити, поробити двори, тому бачимо, що люди все-рівно йдуть і все-рівно просять робити цю роботу”, – резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Нагадаємо, прийом громадян у міського голови відбувається щопонеділка на початку місяця. Записатися можна за тиждень до прийому у відділі звернень громадян.