Президент вручив “Золоту зірку” дітям і дружині Героя Віталія Боднарука з Прикарпаття

Глава держави Володимир Зеленський вручив нагороду «Золота зірка» (посмертно) рідним полеглого Героя УКраїни Віталія Бондарука — дружині Анні й 6-річному синові Максиму. “Орден «Золота...

Глава держави Володимир Зеленський вручив нагороду «Золота зірка» (посмертно) рідним полеглого Героя УКраїни Віталія Бондарука — дружині Анні й 6-річному синові Максиму.

“Орден «Золота Зірка» вручається Герою України за визначні вчинки. Таким прославився і наш земляк, коли в останньому бою ціною життя він врятував своїх побратимів. Життя молодого воїна з Прикарпаття Віталія обірвалось торік під час оборони Київщини. “Віталій був зразком офіцера-українця. Виважений, наполегливий, сміливий… Служити з ним було нам за честь!” — так про захисника згадують його побратими”,йдеться в дописі голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлани Онищук.

Завдяки мужності Віталія вдалося зберегти життя воїнів одного з підрозділів. Перебуваючи під ворожим артобстрілом, офіцер-мінометник вступив у бій з групою противника. Загинув від уламка ворожого снаряда.

У Віталія Боднарука залишились дружина і двійко діток — син Максим та донечка Аліса.

Довідка. 11 листопада 2022 року старшому лейтенанту військової служби, командиру 2 мінометної батареї Віталію Боднаруку мало б виповнитися 25 років.

Бондарук Віталій народився в селі Княжолука Долинської громади на Івано-Франківщині. Він завжди  хотів бути військовим, тому вчився у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, а потім – у Національній академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного, яку закінчив 2020 році.

У тому ж році Віталій Бондарук пішов на військову службу за контрактом до Збройних Сил України – де він близько року воював у зоні проведення операції об’єднаних сил. У день повномасштабного вторгнення росії відважний командир став на захист Батьківщини, відбиваючи ворожі атаки.

Загинув у результаті вогнепального кульового поранення голови в районі безпосередньої участі у бойових діях та забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в районі населеного пункту Таврійське Херсонської області.

Віталій Боднарук отримав 2 нагороди посмертно. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі присвоєно звання Герой України з вдостоєнням Ордена “Золота Зірка” посмертно (Указ Президента України №209/2022 від 04.04.2022 року).

Також його нагородили відзнакою “Почесний громадянин Долинської громади” рішенням Долинської міської ради №1699-22/2022 від 18.08.2022 року посмертно.

Категорії
Новини
Новини
Loading...