20 тисяч гривень на спорядження військовим

Своєрідна подяка військовим від нашого міста. Івано-Франківськ допомагає фінансово захисникам нашої громади. Обіцяні 20 тисяч на амуніцію нашим захисникам та захисницям вже виплачують. А...

Своєрідна подяка військовим від нашого міста. Івано-Франківськ допомагає фінансово захисникам нашої громади. Обіцяні 20 тисяч на амуніцію нашим захисникам та захисницям вже виплачують. А в Центрі надання адмінпослуг продовжують приймати документи для замовлення цієї послуги.

Серед них і військовослужбовець 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» Василь Олексюк. Захисник приїхав у відпустку і одразу ж хоче подати документи на отримання допомоги. Каже, навіть 20 тисяч – це неабияка допомога для кожного військового.

«Почув від своїх побратимів і в інтернеті також прочитав, що є така програма, що місто дає 20 тисяч на амуніцію. От вчора розпочалася в мене відпустка, найперше приїхав написати заяву, щоби докупити і амуніцію, запчастини треба докупити і таке подібне. Дуже потрібні ці кошти, дуже хороша програма. Свій вклад ця сума обов’язково принесе. Одна-дві особи, якщо вони з однієї громади, в одному взводі, і, відповідно, вже не 20, а 40 тисяч, і набагато більше стає», – каже військовослужбовець 10 ОГШБр «Едельвейс» Василь Олексюк.

Перелік документів досить простий, розповідають у Центрі надання адміністративних послуг. Це заява на отримання фінансової допомоги, паспорт, ідентифікаційний код, рахунок у банку для зарахування коштів, а також довідка про безпосередню участь у військових діях. Найчастіше, кажуть у ЦНАПі, військові звертаються за допомогою на амуніцію.

«На даний момент найпоширенішою є на спорядження та забезпечення технічними засобами. Було дуже багато звернень щодо оформлення послуги на поранення, контузію військовослужбовців, також зверталися безпосередньо в більшості випадків родичі військовослужбовців з їхніми документами», – розповідає заступниця начальника відділу дозвільно-погоджувальних процедур ЦНАПу Надія Глебів.

Будь-яку послугу для військових у ЦНАПі можуть замовити його родичі. У випадку, якщо військовослужбовець не може сам прийти і подати документи на допомогу, їх в офісах Центру надання адмінпослуг Івано-Франківської громади приймуть від рідних захисника чи захисниці. Однак кошти у будь-якому випадку надійдуть на банківський рахунок військового. 

«Станом на сьогодні до нас вже звернулися 2245 військовослужбовців, які подали заявки на оформлення допомоги з міського бюджету в розмірі 20 тисяч гривень. Вже 1700 таких заявок розглянуто виконавчим комітетом, і прийнято позитивне рішення, триває процес фінансування. Зараз отримують кошти наші захисники і захисниці, які подавали документи у серпні місяці. Процес подачі документів триває. Також є можливість подачі документів онлайн. Таких заявок онлайн в нас поступило 248. Тобто вони теж розглядаються у нас. Ідентифікація у нас розглядається через технологію Bank-ID. Замовити таку послугу можна на сайті cnap.if.ua, і там є окремо виділений розділ: допомога військовим на амуніцію», – розповів директор Департаменту надання адміністративних послуг Богдан Питель.

Окрім того, за словами Богдана Пителя, у ЦНАПі можна отримати комплекс послуг для військовослужбовця. Працівник Центру під час прийому документів одразу пропонує весь спектр соціальних виплат, які пропонує місто захисникам. Серед них: одноразова допомога на оплату комунальних послуг у розмірі 3 тисячі гривень захисникам, які не мають статусу УБД, допомога з нагоди Дня народження дітей віськовослужбовців, також пропонується допомога при народженні дитини військовослужбовця, допомога при пораненні та інше. 

«Для наших захисників працює нова дуже важлива програма, яка дозволяє отримати кошти на спорядження. Адже, хлопці дуже багато чого купують за своєї кошти. І досить часто не вистачає коштів на найнеобхідніше. Запропонували нову програму по 20 тисяч гривень кожному військовослужбовцю, який воював, або воює, захищає нашу державу. Також інші є програми: хто не має статусу учасника бойових дій, або для дітей військовослужбовців. Так ми стараємось максимально показувати, стимулювати те, що наші військові, наші хлопці і дівчата, які захищають Україну, вони повинні отримувати постійну допомогу з боку громади», – резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Також Руслан Марцінків зазначив, – список соціальних виплат захисникам, які зареєстровані у Івано-Франківській громаді надалі тільки розширюватиметься. 

Категорії
Гроші
Новини
Loading...